Hniezdo pre deti

 

Narodením dieťaťa sa zamilujete dvakrát ,, Raz do svojho dieťaťa a zároveň do svojho muža,,

Vraciam sa z práce unavená ,ale nemôžem si všimnúť že moja suseda sa nejak divné správa. A nebolo to prvý krát čo som ju stretla ubolenú a smutnú,nechcela som sa jej pýtať či je v poriadku, myslím že by mi ani neodpovedala stále len kývla na môj pozdrav. Bežná obvyklá rutina keď prídete domov, len dnešný večer bol iný ten detský plač sa nedal nevšímať ,urobila som si čaj sedla k telke lenže ten plač neutíchal  ,,je to možné čo s tým dieťaťom robia veď takto neplače dieťa keď mu idú zúbky alebo má teplotu.Veď by ho zobrali na ruky a pomojkali. Prestala som si to všímať dieťa plače a čo? Veď aj ja mám dieťa a nikto mi neprišiel klopať na dvere ,že utíšte ho.Dlho som bola hore z prácu som si doniesla domov, lenže ten plač neutíchal a to malé  čo plakalo to už nebola sranda .Tak som zdvihla a idem hore  je noc dúfam že ma nikto od dverí nevyhodí aby som sa starala o seba …Klopala som zvonila hodnú chvíľu no nikto mi neotváral až som sa dočkala otvorilo mi mladé dievča unavené , omámené neviem v akom štádiu malo hlavu , ale viem čoho som sa mala chytiť ísť za plačom ,ta malá nemohúca bábika malo pár mesiacov hladné premočené  nóó zlý pohľad a zlý pocit na srdiečku. Otočila som sa a na posteli bolo ešte jedno staršie dievčatko ,,pane bože,,čo to je ? Kde je otec? Čo sa tu deje otázky ktoré som si opakovala neustále. Pani ktorá mi otvorila bola suseda ,ktorú som stretávala  na chodbe to je ich mamina a tá zrejme ani keď som tam bola neprejavovala záujem. Pobrala som sa do kuchyne, že pozriem či v tejto domácnosti keď to môžem tak nazvať je papanie pre toho drobca , áno bolo …Urobila som podľa návodu ,prebalila a uložila bábiku , spokojné zaspalo . Nič príjemné pre matku ktorá má tiež dieťa a ktorá prišla nie svojou vinou o ďalšie

 dieťa bolesť pri srdiečku. Ako je to možné? Také mladé žieňa a dve malinké detičky ,kdeže ešte ona potrebuje výchovu, opateru a starostlivosť a nie už vychovávať svoje ratolesti. Ako tak sa mi podarilo prevetrať moju susedu a dať ju aspoň trošku do sediacej polohy a hneď som sa jej spýtala viete kto som? kývla hlavou áno suseda …Pobrala som sa domov s myšlienkou ,,potrebuje očividnú pomoc ,,do rána som oka nezažmúrila a premýšľala z ktorej strany začať a za ktoré nitky potiahnuť aby som jej neublížila ,ale v tichosti pomohla.

Táto moja suseda čelila vážnemu existenčnému problému .Mala obrovský problém sa postarať o seba a o svoje poklady , ktoré potrebujú lásku , nehu, milé slovo ,pritúliť no proste mamine hniezdo a to je,, náruč,,

Ráno som čakala ,kedy môžem zavolať známemu a povedať mu čo sa stalo v noci ,že niekto potrebuje pomoc aj finančnú, aj sa začleniť medzi spoločnosť ,tak mi prisľúbil že sa nato  pozrie. A sľub dodržal. Nemohla som už počkať na známeho, ale verila som ju .

Nedalo mi to a ešte pred odchodom na stanicu som jej zaobstarala plienky a papanie pre drobcov. Vedela som ,že to nezoberie a že ani keď zaklopem na jej dvere neotvorí ,tak som jej to nechala pred dverami. A som si istá ,že ju to potešilo, a ja som sa dobrým pocitom na srdiečku pobrala na stanicu a odišla na pár dní domov.

Samozrejme s mojím známym som bola v kontakte ,že ako pochodil ,či sa mu niečo podarilo vybaviť a poviem Vám podarilo a ja som bola šťastná ,že niekto neprišiel o svoje drahé poklady ,len preto že nedokázala čeliť osudu. Otec tých mali detí ju opustil ,,krása,,

Keď som sa vrátila znova do firmy ,prvé čo bolo išla som za svojím známym,chcela som byť oboznámená čo ako ďalej. Stretla som sa práve s našou mladou maminou a prve čo jej vyšlo z pusy bolo ďakujem .Moja otázka na jej adresu prepáčte že sa pýtam a kde je otec ? kde máte rodičov? Na otca mi odpovedala  neviem pokrčila ramenami a na rodičov ja som z detského domova a neskôr som bola umiestnená v diagnostickom centre . Bolo mi do plaču ,nevedela som sa ani nadýchnuť ,prišlo mi nevoľno s tých informácii.

Rozlúčili sme sa a mne bádala myšlienka to snáď nie ,vieme jej ešte nejak

o pomôcť? Prišla som do firmy urobila si kávu a tak sama pre seba a prečo nie? veď môžem ju zamestnať ja hoc len na pár hodín. Zdvihla telefón zavolala známemu a začala mu kúskovať ďalšie informácie , z druhej strany sa ozvalo nieje zlý nápad a ja som začala robiť ďalšie úkony a  kroky .

Keď sa pozriem cez firemné okno a vidím ako sme spoločnými silami pomohli jednej mladej mamine aby neprišla určite o to čo ľúbi  najviac na svete svoje deti.