Warning: Undefined variable $max_in_kb in /var/www7/p6776/predajsvojpribeh.sk/web/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 8
Dievčenská slza | Najlepšie miesto na písanie príbehov |

Dievčenská slza

 

Keď ste dievča……..

 

Ktorá je vždy k dispozícii pre ostatných – cítite toho veľa. Vo vašom vnútri máte hĺbky, oceán namiesto srdca a stále sa staráte o ľudí, ktorí sa príliš  boja plávať. Dávate, dávate a dávate, trhá to kúsky Vašej papierovej duše na najmenšie úlomky len preto, aby ste ochránili niekoho iného.

 

Bolí Vás to. Bože, bolí Vás to. Bolí Vás to a premýšľate, či niekto niekedy poskytne lásku aj Vám, lásku, čo tak s ľahkosťou rozdávate. Premýšľate či sa niekto raz  spýta, Vás ako sa máte, ako sa s tým vyrovnávate, ako sa hojíte.

 

A keď sa tak nestane pomôžete si sami.

Silu nájdete v iných veciach ako v ľuďoch. Energiu nájdete vo Vašej samote, nádej vo Vašich snoch. Vypracujete sa, poviete si, že nepotrebujete nikoho, kto by Vás zachránil, že nepotrebujete nikoho, kto by Vás podržal.

 

Ale áno, potrebujete.

Vidíte, niekedy dievča, ktoré je vždy k dispozícii pre všetkých ostatných, potrebuje niekoho pre ňu. Niekedy dievča, s najširším úsmevom, ukrýva najväčšiu bolesť.

Dievča, ktoré je vždy tou, kto utrie slzy druhých, niekedy odchádza domov a plače potoky sĺz do polnoci. Niekedy musí byť dievčaťu, ktoré povzbudzuje všetkých okolo seba, povedané, že je docenená, že na nej záleží, niekedy ju treba povzbudiť.

 

Takže, ak ste dievča, ktoré je vždy k dispozícii pre ostatných, vedzte, že Vaše srdce je výnimočné. Vedzte, že máte schopnosť upokojovať búrky v ľuďoch, krásny darček, ktorý uľaví unaveným očiam a mysli. Vedzte, že dávate ľuďom nádej, že ich inšpirujete tým, že uznávate tie kúsky, ktoré najviac ignorujú, že nútite ľudí, aby cítili, že majú zmysel.

Pripomeňte si však, že nie ste neporaziteľná. Vaše srdce potrebuje odpočinok. Vaše srdce potrebuje lásku a hlavne potrebujete oddych.

A najlepším resetom pre telo a myseľ si povedať  začnem žiť sama pre seba.

 

Žiť pre seba je pre mnohých desivou formulkou. Všetci vieme čo možno bude nasledovať hriech, neresť, poníženie. Úprimne povedané, akonáhle sa rozhodnete, otvoriť oči , uvidíte, že Váš život  často nie je vôbec Váš.  Bolo v ňom veľa musím a nie dosť chcem.

 

Povinnosti Vám sedeli na pleciach ako balvan, ktorý ste nosili všade so sebou.

A tak je na čase si povedať čo je veľa to je veľa.  Ste unavená a chorá zo svojho plachého  pohľadu na svoje nohy a trápneho vysvetľovania všetkým ostatným ako sa odvážite uprednostniť  svoje vlastné záujmy pred záujmami ostatných. Cítite, že je čas žiť sama pre seba.  Zvoliť si šťastie a stále sa nepresviedčať . že zlo je dobro. Treba žiť pre lásku a nie pre povinnosť.

Mnohí sú si istí, že najskôr musíte spoznať ťažké časy zblízka a osobne a až potom, ak máte dostatok zdravia a síl, môžete žiť pre seba.

Prestanete ľutovať svoje vlastné plány a priania. Prestanete sa ospravedlňovať. Prestanete sa cítiť byť vinná za to, že chcete byť šťastná, pokojná v kruhu svojej rodiny,

 

Prestať plakať a cítiť víťazstvo

Zastaviť tok sĺz a prestať  čerpať zlú  energiu od pochmúrnych ľudí, každý má svoj kríž s ktorým musí vedieť sa popasovať a preto sa treba postaviť do role tichého pozorovateľa a nie spasiteľa.

Uvedomiť si, že máte pri sebe rodinu, manžela, ktorý si Vás vážia a milujú a preto svoj vzácny čas a energiu venujte práve  im.

 

Áno mali by ste sa naučiť hovoriť ,,NIE,,

Áno slovo NIE  nepatrí do vášho slovníka chyba začnite sa ho naučiť používať a samé uvidíte o koľko ľahšie sa Vám bude žiť. Okolie sa bude čudovať a šepkať aká je nezdvorilá ,neslušná, ale časom prídu nato prečo ste v danom momente tak reagovali, že ste to nemysleli zle, len sa snažíte konečne žiť pre seba a pre svoju rodinu.