Šedá myška

Pocit, cit, emócia, nálada, zmysel, porozumenie, pochopenie…

Všetko a zároveň nič. Ja a aj ty.

Láska je teplo, ktoré pocítiš, keď ťa objíme. Zachvenie srdca, keď sa ti pozrie do očí. Šantenie motýlikov v bruchu a nervozita, keď sa s ním ideš stretnúť. Neovládateľný pocit šťastia, keď s ním tráviš čas, pocit bezpečia.

Láska k niekomu je krásna, ale oveľa vzácnejšia je láska k sebe samej.

Miluješ sa? Miluj sa. Buď svoja. Nikdy v tom neprestaň. A ak sa nemiluješ, spýtaj sa samej seba, prečo? Čo sa ti na tebe nepáči a prečo? Nemôže ti vadiť absolútne nič, lebo si to len ty, len tvoja originalita, tvoja osobnosť, tvoje vlastnosti a tvoj vzhľad. A všetko na tebe je krásne, lebo si to ty.

Nie si jeho či jej, si svoja. Si svoja a on je svoj, miluj seba, lebo si svoja a potom miluj jeho, lebo aj on je svoj. Nedovoľ nikomu, aby sa postavil medzi teba a tvoju lásku. Lebo práve táto láska je tá najsilnejšia. Pretože, ak chceš milovať ostatných, najprv musíš milovať seba.

Polož si otázku. Ak by si mala dcéru, dovolila by si jej randiť s chlapcom tvojej povahy? Chcela by si ty sama s takým mužom randiť ? Ak nie, niečo je zle. Prečo? Ak ti niečo vadí, zmeň to. Ak niečo miluješ, miluj to ešte viac. Buď sama sebou a užívaj si pohľad na seba samú. Lebo najkrajšie ženy na svete sú tie, ktoré sa z celého srdca milujú. Tak sa miluj aj ty.

Ak nedokážeš ignorovať narážky na tvoju povahu, tvoj štýl obliekania alebo čokoľvek, čo je s tebou spojené, neľúbiš sa. Stále nie. Berieš si to osobne, lebo ak by si sa milovala, takáto nepodstatná informácia ti prejde jedným uchom dnu a druhým von. Ak sa miluješ, je ti jedno, čo si o tebe myslia ostatní. Je ti jedno koľko lajkov na instagrame má tvoja fotka. Tebe sa páči a o sebe rozhoduješ len ty sama.

Ak sa nevieš ľúbiť a stále máš pocit, že to nedokážeš. Mám tu pre teba pár rád.

Motivuj sa

Začni si písať denník alebo len malé poznámky. Napíš si, čo sa ti na sebe páči, prečo sa ti to páči, prečo si dobrý človek, aké sú tvoje dobré vlastnosti. Ale taktiež si napíš, čo na sebe nemáš rada, aké sú tvoje zlé vlastnosti, a iné veci, na ktorých by si chcela zapracovať. Týmto spôsobom si budeš môcť samú seba každodenne všímať .

Začni na sebe makať

Nemyslím to tak, že musíš začať cvičiť a zdvíhať ťažké váhy. Rob to, čo tvoje telo žiada, rob to, aby si bola svoja. Začni pracovať a prestaň len rozmýšľať. Ak ti pomôže písať, píš, ak spievať, spievaj. Rob všetko, čo chceš, všetko, čo si kedy chcela skúsiť. Nájdi sa.

Prepoj sa so svojim vnútorným ja

Skús meditáciu, turistiku alebo yogu. Niečo, pri čom si vieš vyčistiť hlavu. Ak ti pomôže skorý ranný beh, behaj. Vnímaj seba samú, svoje pocity a myšlienky.

,, Najdôležitejšie je milovať,

byť milovaná, šťastná a vyrovnaná sama so sebou. „