Psycho

Psychika dokáže narobiť problémy, ale ak o tom dokážeš hovoriť, si silnejšia, ako si myslíš…

Čo raz častejšie si dávame otázku, čo máme na pláne so svojím životom. Akým smerom sa chceme uberať, čo chceme robiť a hlavne kedy. Niekedy nám to príde také , že všetci sa zaujímajú skôr o ten cudzí život, ako o ten svoj, často ho kritizujú, ale nikto sa nespýta a nepoloží otázku je tá osoba ,, šťastná“

Je to úplne bežná otázka, lenže niekedy nevieme na ňu  odpovedať. Tak strašne sa chceme ostatným zavďačiť, že ani vlastne nevieme čo šťastie znamená. Zameriavame sa len na tie pravidelné otázky, až úplne vynechávame tú najjednoduchšiu.

Každá z nás už v živote vyhorela áno stáva sa to, no nie je zdravé ak sa to často opakuje. Ničí to našu psychiku, sme unavené, na nič nemáme energiu a s ľuďmi sa nechceme rozprávať.

Zjavne si zaslúžime oddych, aj vtedy, keď si myslíme že nie

Ak máme pocit, že nie sme dosť dobré a preto musíme pracovať viac, nie je to správny pocit . Sme dosť dobré a nemusíme to nikomu dokazovať. Zaslúžime si oddych. Nevyhovárame sa na to, že keď sme unavené, lepšie sa nám pracuje a máme viac nápadov. Na to, aby sme sa mohli na prácu viac sústrediť  potrebujeme práve ten náš vysnívaný oddych.

Neporovnávajme sa s ostatnými, pretože nie sme rovnaké

Porovnávanie medzi sebou ešte nič dobré nikomu neprinieslo. Nemôžme sa porovnávať s nikým jedine sami so sebou. Ani jedna z nás si nie je podobná, pretože máme odlišné životy, myslenie, hodnotenie a vlastnosti….Preto sa snažme porovnávať len samy so sebou, to nám pomôže zlepšiť sa. Každá z nás keď  uvidí, kde bola, kde je, a kde chce byť, nakopne nás to.

Nemyslíme si, že keď niečo nezvládame , že nič nevieme

Práve naopak. Snažíme sa robiť veci ma 100 percent, pretože nám na tom záleží. Ale ak budeme v tempe pokračovať, stane sa nám, že sa y toho nikdy nespamätáme. A každá z nás by mala vedieť, že nemusíme robiť veci dokonale na to, aby sme boli s nimi spokojné? Skúsme si určiť svoju hranicu spokojnosti , inak budeme nešťastné.

Mať ciele a plány je skvelé a fajn ale…

Ak si každý mesiac plánujeme povinnosti, ktoré chceme a vieme splniť, je to obdivuhodné. Avšak nemôžme a  nemali by sme byť na svojich plánoch a cieľoch závislá, pretože  keď ich nesplníme si myslíme, že sa nám zrúti svet. Mali by sme byť osobami, ktoré sa vedia prispôsobiť situácii.

Keď si myslíme, že sme vyhoreli ,dýchame

Dajme si pauzu od práce, vyberme sa na výlet, dovolenku, oddychujme zamerajme sa samé na seba a neriešme povinnosti, ktoré máme. Aspoň na pár dní a keď sa dá aj na týždne vypnime a odložme všetky pracovné záväzky. Nemusíme sa nikam ponáhľať. Nič nám neujde. Nájdeme si prácu, ktorá nás bude baviť a dosiahneš v živote všetko, čo chceme. Len buďme trpezlivé.