Návod na písanie

Po prihlásení sa vám objaví nad hlavným menu ďalší panel, hovorí sa mu „admin bar„.

Kliknutím na tlačidlo +Pridať—>Článok sa dostanete ku samotnej editácii nového príbehu.

Vpravo hore ak prejdete myšou na svoje meno otvorí sa Vám panel s rôznymi profilovými položkami, ktoré vysvetlovať nebudem, sú veľmi intuitívne, myslím, že nie je potreba, netýkajú sa samotného písania.

Sme na stránke s názvom Pridať nový článok

Názov príbehu zadávame do prvého riadku.

Samotný príbeh vkladáme do okna pod ním.

 

 

Zapnutie a vypnutie panela nástrojov.

Poslať spätné odkazy nevplňujte.

Svoje články môžte vidieť kliknutím na položku „Všetky články“ a „Moje

Bočné boxy.

Nachádzajúce sa v pravej časti.

Predaj Vášho príbehu.

Ako prvý box môžte vidieť box s názvom Predaj obsah . Ak chcete svoj príbeh predávať, zaškrtnite „Sell using eur“ Následne sa Vám objaví možnosť nastavenia ceny. Cena je v eurách. Vidíte aj možnosť zadania expirácie v hodinách, kde nastavujete dobu počas ktorej chcete, aby sa Váš príbeh predával. Ak túto hodnotu nechcete zadávať, nechajte tam nulu. Po nastavení sumy sa vám bude zobrazovať len určitá časť článku, alebo žiadna. Užívatelia budú môcť vidieť celý váš príbeh iba po zaplatení. Hneď po zaplatení sa Vám suma objaví na vašom účte. Váš zostatok môžte vidieť na vašom profile.

Publikovanie.

Ďalší box je Publikovať, kde posielate na schválenie samotný príbeh, kliknutím na tlačidlo „Odoslať na kontrolu“ Máte možnosť nedokončený článok si uložiť ako koncept a dokončiť inokedy.

Formát nechajte štandartný.

Nižšie máme v dvoch boxoch  Kategórie a Značky, kde si môžme pridať aj nové. Kategórie sú povinné, značky vám pomôžu, aby váš príbeh bol lepšie vyhľadateľný.

Tu je dôležite v kategóriach určiť, či svoj článok predávate, alebo nie. V prípade predaja je potrebné, aby ste zaškrtli kategóriu „Platený obsah“

V prípade, ak príbeh nechcete predávať zaškrtnite „Free obsah“

Potom zaškrtnete príslušné kategórie, ktoré vám vyhovujú, dajte pozor, aby boli správne zaradené pod hlavnými kategóriami „Platený obsah“, alebo „Free obsah“ Ak chcete môžte pridať novú kategóriu, akú chcete. Znovu dbajte nato, aby boli správne zaradené pod nadradenou kategóriou, buď „platený obsah“, alebo „Free obsah“.

Ilustračný obrázok sa nastavuje v ďalšom boxe.

Box vlastnosti článku môžte nechať s východzou šablónov.

Pridať knihu, alebo editovať existujúcu môžte v tomto boxe.

Hide Page and Post title nezaškrtávajte. Jedná sa o schovanie titulu a samotnej stránky.