Deň a noc..

 

 

…..Tehotenstvo je vraj krásne, ale pre Dominiku sú aj spomienky nočnou morou…

Dominika plakala od šťastia, keď jej po pôrode dali syna do náručia, no ešte od väčšej radosti  rumázgala, keď sa videla o pár týždňov v zrkadle bez veľkého brucha. Jednoducho ho nemohla vystať. Nie syna ale, ale tú veľkú kopu, ktorú tlačila deväť mesiacov pred sebou.

Trampoty mala od samého začiatku

Možno sa jej to všetko stalo preto, lebo otehotnela neplánovane a prvé týždne tehotenstva sa vážne pohrávala s myšlienkou ísť na potrat. Alebo koledovala si o to svojou nerozvážnosťou pohŕdaním antikoncepciou……

Žeby v tom mala prsty genetika? Nepoznala odpoveď, no jedno je isté. Svoje dieťa miluje nadovšetko no tehotenstvo považuje za jedno z najhorších období svojho života.

Keď sa teraz Dominika po čase pozrie na svojho trojročného syna sa zamyslí a pýta sa samej seba ,,Ako to vlastne mohla prežiť?,, Nevraví o pôrode, ktorý ho musela napokon  absolvovať cisárskym rezom, hovorí o tých ťažkých a úmorných deviatich mesiacoch tehotenstva

Mile rada by dopriala svojmu synovi súrodenca, ale neodváži sa zrejme teraz a asi ani potom do budúcna do toho opäť ísť. Ľudia ju utešujú, že druhé už bude o inom a iné, ale neverí im.

Spomienky na jej ťažké tehotenstvo má stále v živej pamäti.

Nevoľnosti Nonstop

Dominika otehotnela na jar, kde jej začínalo skúškové obdobie na medicíne, čakali ju štátnice a ani vo sne by ju nenapadlo, že príčinou meškania menštruácie nemôže byť iný dôvod, ako stres.

S priateľom terajším manželom Dominika chodila niekoľko rokov.

Obidvaja mali iné plány. Doštudovať, urobiť štátnice a hneď vycestovať do zahraničia, kde sa chceli zamestnať, postaviť dom, vziať sa a až potom mať dieťa. Človek mieni, Pán Boh mení, a tak museli ísť  na to napokon z opačného konca

Keď jej lekár  potvrdil tehotenstvo, myslela, že sa jej zrúti celý svet. Uvažovala na potrate, ale na naliehanie priateľa a rodiny sa rozhodla  bábätko si nechať

Mala pocit, že ju súdi celý svet, ale študentka medicíny, ktorá nemá vytvorené zázemie a zarába pár Eur na brigádach sa vtedy východisko hľadalo ťažko. Našťastie, urobila najhoršie rozhodnutie vo svojom živote, aj keď nasledujúce mesiace toho ľutovala.

Všetko začalo u nej rannými nevoľnosťami, ktoré sa však u Dominiky zmenili na celodenné. Vracala vždy a všade. Mala problém  v sebe udržať i čo len vodu a preto Dominika v prvom trimestri schudla šesť kilogramov.

Gynekológ jej pokryvkával varovným prstom, no nemohla inak. Nepomáhali ani rady starých mám ,,jedz  ryžu alebo pečivo, daj si kolu a minerálku, homeopatika a podobné recepty jej chodili v sms od najbližších, ktorý sa báli o ňu a bábätko.

Všetci sa jej snažili pomôcť aj lekár ale márne a neúspešné. Do záchodovej misy prestala neustále pozerať  v štvrtom až v piatom mesiaci tehotenstva. Hurá povedala si, ale ešte netušiac, čo ju ešte čaká.

Malé bruško malé starosti?

A s čoraz väčším bruškom Dominike sa nabaľovali starosti ešte viac. Keby len starosti, ale aj kilogramy.

Dominika ani nevie ako zoštátnicovala, prišlo horúce leto a išla z kože vyskočiť. Opúchali jej nohy tak, že mohla chodiť iba v šľapkách alebo naboso. prekážala jej dýchavičnosť a potenie.

Navyše začala mať problémy s tlakom a keby toho nebolo málo začali ju pobolievať zuby, ktoré mala bez kazov starala sa o ne poctivo.

Celá utrápená a zničená sa dostala do tretieho trimestra tehotenstva. Bruško rástlo a zavádzalo mi pri každej činnosti. Najhoršie to bolo v noci nie a nie zaspať.

Určite, každá žena má v tehotenstve problémy, komplikácie či starosti , ale mala pocit, že schytala asi všetko čo sa dalo.

Čerešnička na torte

Termín pôrodu sa Dominike blížil koncom decembra alebo začiatkom januára mal prísť ten šťastný koniec. Posledné týždne sa už ledva gúľala, pohyb obmedzila od chladničky k posteli a naspäť.

Raz jedno ráno si povedala tak je vonku krásne idem sa prejsť predsa nemôžem byť ako medveď v bunkri, preto ju bolelo celé telo, chýbal jej pohyb. Obliekla sa teplo a s určitým cieľom vyšla

von urobiť nákup. Ako tak prechádzala po zľadovateľom chodníku, zrazu sa jej  šmykla noha a spadla na zem. Našťastie nespadla na bruško, ale na zadnú časť tela, zachytila sa rukou, kde

potom sa dozvedela, že ju má zlomenú.Deň pôrodu – Dominika išla rodiť so zlomenou rukou, preto sa synček narodil s cisárskym rezom.

Synček sa narodil a ona  sa stala najšťastnejšou mamou na svete.