Čarovný nápoj

Husté čierne vlasy si sťažka prehrabla roztrasenou rukou. Z očí jej neprestajne tiekli vodopády sĺz, ktoré zmáčali jej obľúbené letné šaty. Aj keď kalendár ukazoval práve začiatok leta, jej srdce neskákalo od radosti. Práve naopak, akoby prestávalo bubnovať.

S námahou sa zdvihla zo zeme a chrbtom narazila do chladnej steny. Zimomriavky sa jej telom rozptýlili takmer okamžite. Sklopila červené unavené očí a rukami si objala dobité kolená. Tie však zo všetkého boleli najmenej.

Hlasné vzlyky, ktoré prerušovali hrozivé ticho v miestnosti, náhle prerušilo echo krokov. Približovali sa čoraz rýchlejšie. V mihu sekundy bola na nohách a čo najrýchlejšie sa schovala pod perinu.

Keď sa ňou zakryješ, ochráni ťa a nikto ti neblíži…

Celé jej telo ovládla triaška. Dych jej zastal v hrdle. Potichu očakávala či sa jej predtucha naplní.

Zvuk krokov zrazu utíchol. Pre buchot srdca vo vlastných ušiach si ani nevšimla, či zintenzívneli. Celým telom sa jej rozlial strach. Nechcela to zažiť znova. Chcela, aby už bol konečne koniec. Koniec tohto všetkého.

 

Vŕzgavý zvuk ju vytrhol z márnych prosieb. Na nepatrný moment sa izbou rozliehalo nepríjemné ticho. Mala strach, obrovský strach, no aj napriek tomu musela odolávať nutkaniu pozrieť sa kde sa nachádza.

 

V tom sa jej vôkol tváre zjavil prudký vánok a chlad sa jej zahryzol do kostí.

Keď sa ňou zakryješ, ochráni ťa a nikto ti neblíži…

Ako mohla byť taká naivná? Stále ležala tvárou otočná k posteli. Nechcela čeliť realite.

Zdrapil ju za plecia a otočil. Bola nútená mu pozrieť do očí. Tie krásne hnedé oči, ktoré jej dokázali vždy hlasno rozbúchať srde a v bruchu jej vypustiť milióny motýľov, na ňu teraz hľadeli v opojení alkoholu. Pery sa mu vykrivili do pobaveného úsmevu a následne sa nemilosrdne zahnal.

Jej krásne jemné líce naplnila nepekná červená farba. Slzy neprestajne kvapkali a miešali sa s krvou, ktorá jej stekala z nosa. Tie kvapky trápenia padali na jej krásne šaty.

Šaty, ktoré jej daroval niekedy na začiatku. Keď jej hladil srdce svojou láskou a sľubnými slovami. Veril, že svoju závislosť prekoná, avšak po roku začal do tej čiernej priepasti pomaly padať, až ho nakoniec pohltila celá.

Teraz tu stál, s opovrhujúcim výrazom v tvári a jeho pekné ruky, ktoré ju vždy tak jemne hladkali teraz stláčal v päsť.

Nevedela, čo spravila… Čím si to zaslúžila. Avšak kvôli láske, ktorá ju ešte držala pri živote verila, že sa zmení.

Jej ubolená hlava sa opäť vykrútila pod návalom útoku. Ani nevedela za čo ju bije.

Vždy keď bol opitý, ju udieral a ponižoval.

Posledná rana ju dostala na kolená. Ruky sa jej zlomili a s buchotom narazila do zeme. Pred očami zazrela ich dvoch.

Ešte ako mladých.

Niesol ju na rukách v letných šatách, ktoré mala na sebe. Odložila si ich na pamiatku a dnes si ich obliekla, aby mu urobila radosť. Keď však prišiel z práce namiesto sladkého bozku, do nej bez váhania sotil. Jeho dych páchol alkoholom a v očiach sa mu zračila zlosť. Čo mu kedy urobila? Čarovný nápoj jej vzal veľkú lásku.

 

Bruchom sa jej rozptýlila prudká bolesť. Nie! Kričala. Nie však nahlas. Na to bola, až príliš vysilená. Celá sa triasla a oči jej zaplavili nové slzy zúfalstva. Chcela kričať, chcela bojovať, no nedokázala to. Prudko sa skričala pod návalom ďalšej bolesti z opätovného kopnutia.

Jej šaty boli mokré a slizké. Kvôli tme na ne nevidela, avšak vedela si domyslieť.

 

Stála pred zrkadlom a obliekala si krásne kvetinkové šaty. Jemne si pohladila brucho a na tvári sa jej zjavil láskyplný úsmev. Už sa teší ako mu to povie.

Verila, že po tejto správe sa vráti späť k jeho milujúcemu ja a stane sa dobrým otcom.

Och ako veľmi sa len mýlila.

 Pomaly zavrela jej krásne modré oči. Bez štipky emócie len bezvládne ležala nad kalužou krvi. Neverila, že to urobil. Po tom všetkom čo spolu prežili.

Alkohol mu zatemnil mozog. Bola si istá, že nevie čo robí. Ale to ho v najmenšom neospravedlňovalo.

Tak veľmi ho celý ten čas ľúbila a aj napriek všetkému stále ľúbi.

Kvôli láske, ktorá ju ešte držala pri živote verila, že sa zmení.

Tá však jej srdce, aj spolu s posledným nádychom, opustila.