Homosexualita a celospoločenský pohľad na definíciu rodiny

Homosexualita a celospoločenský pohľad na definíciu rodiny

Blíži sa 7.február a s ním aj referendum o Rodine. Mám zmiešané pocity a kladiem si otázku, prečo sme sa dostali až do tejto fázy, kedy míňame nemalé financie za referendum s otázkou, či manželstvom môžme, alebo nemôžme nazývať iné spolužitie okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou. Ako viete je to jedna z troch otázok. Druhá sa zaoberá skupinami osôb rovnakého pohlavia, čiže homosexuálmi a ženskými homosexuálmi-lesbičkami  a ich právom na adopciu a výchovu detí. Treťou otázkou sa v tomto článku zaoberať nebudem. Odkiaľ vietor fúka veľmi jednoducho zistíte z priložených mapiek a určite si odpoviete sami, prečo sa to referendum vlastne koná. Ale dobre, veď referendum je v podstate dobrá vec, pokiaľ sa nerobí zbytočne. Len okrajovo spomeniem, že v štátoch s náboženstvom islam je povolená polygamia, čiže mnohoženstvo. Myslím si ale, že referendum a prvá otázka sa v tomto prípade týka skôr manželstiev osôb rovnakého pohlavia, aj keď samotnú polygamiu nemožno vylúčiť.
Pozrime sa teda na základnú definíciu rodiny za predpokladu, že manželstvo splní svoju reprodukčnú funkciu a vznikne rodina.

Platený obsah

Prihláste sa, aby ste mali prístup k obsahu.
Autor

Peter

Staň sa tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové ZnačkyNajnovšie komentáreKnihy Autori

8 názorov na “Homosexualita a celospoločenský pohľad na definíciu rodiny”

 1. Ja sa referenda zúčastním a budem hlasovať trikrát áno…Záleží mi na zachovaní tradičných duchovných hodnôt, západný štýl ma desí v svojej morálnej anarchii. Je to veľmi dôležité referendum, lebo sa týka budúcnosti našich detí, v akej spoločnosti budú vyrastať a aké zákony ich budú chrániť.

 2. Vyjadrenia naších osobností:

  Daniel Hevier

  Je hanba, že vôbec sa musí konať toto referendum, pretože sme dospeli asi do stavu takého morálneho a duchovného úpadku, že sa jednoducho diskutuje o neodškriepiteľných faktoch.

  Rodiť, privádzať na svet nový život, oživovať prázdnotu.
  Z rodiny vznikol rod.
  Z rodov národ.
  Z rodiny povstali všetky národy.

  Deštruovať rodinu je zlé.

  Vladimír Krčméry

  To, že na Slovensku musíme otvoriť takúto diskusiu, je prejavom toho, že sloboda niekedy prechádza cez hranicu slobody a ľudských práv do chaosu. Každý chaos môže znamenať zánik civilizácie.
  Celú túto diskusiu vnímam ako nevyhnutnosť príklonu k tradičným hodnotám a som presvedčený, že je otázka času, kedy celá zemeguľa pochopí, že tradičné hodnoty sú jediná správna cesta.

  MUDR. Ján Kľoc, PhD., prednosta ortopedickej kliniky FNsP J.A.Reimana

  Charakter rodiny je jasne definovaný v našej spoločnosti. Má svoje funkcie, spoločenské a biologické. Základom rodiny sú rodičia, otec a matka, a ich deti.

  Rodina má veľmi podstatný vplyv na formovanie detí. Aká je silná, usporiadaná rodina, tak isto bude usporiadaná spoločnosť, taký silný bude aj náš štát.

  Pri výchove sú potrební obaja rodičia, otec aj mama, tak dieťa dostane komplexnú výchovu zo strany rodičov.

  Referendum je veľmi závažná udalosť, najmä pre budúcnosť ďalších generácií.

  Upútavka na referentum:
  https://www.youtube.com/watch?v=wtpJlBJqJgY

 3. Príbeh z USA:
  Kvetinárka, ktorá svoj obchod vedie 40 rokov, odmietla dodať kvety na svadbu dvoch mužov. Oni ju zažalovali a súdny spor vyhrali. Teta kvetinárka končí, vláda jej kvetinárstvo zruinovala, dostala mnoho nenávistných listov. Vidíme, že existuje reálna hrozba toho, že chápanie tolerancie sa úplne prekrúti a z tolerancie sa stáva šikanovanie v opačnom garde. Ako inak nazvete tento príbeh, v ktorom dvaja muži dostali mnoho ponúk na kvety zadarmo, ale oni išli, zažalovali starkú, aby jej dokázali, že ona je povinná robiť ako iní pískajú?
  Z článku:
  “Tí dvaja muži si nemali problém zohnať kvety, ktoré chceli.” povedala. “Dostali niekoľko ponúk na kvety zdarma a trhová ponuka im dáva veľa možností. Zákony, ktoré majú zabraňovať diskriminácii môžu znieť dobre, ale vláda začala tieto zákony zneužívať a ubližovať ľuďom, nútiť ich prispôsobovať sa, umlčiavať ich a trestať ich, keď odmietnu ísť proti ich nábožensky podloženým názorom na manželstvo.”

  http://www.wnd.com/2015/02/judge-authorizes-personal-ruin-for-florist/

  prevzaté z Facebooku, od užívateľa
  Názor starej školy

Pridajte Komentár