Vyjadrenie názoru V. Putina na margo slovanských národov v súvislosti so sankciami voči Rusku.

Vyjadrenie názoru V. Putina na margo slovanských národov v súvislosti so sankciami voči Rusku.

Zaujímam o dianie na Ukrajine a  aj o dianie okolo V. Putina. Zverejnil som tu prepis jeho vystúpenia vo Valdaji, ako aj informácie o rokovaní v Brisbane. V tejto súvislosti považujem za dôležité napísať o vyjadrení p. Putina na margo slovanských národov, či už sú v NATO, alebo len v EU v súvislosti so sankciami.

Pán A.Karimov, tlačový hovorca hlavy Čečenskej republiky na tlačovej konferencii V. Putina 18.12.2014,  otvoril otázku sankcií voči Rusku s tým, že ich mrzí, že sa k tomu pripojili aj slovanské národy, ktoré vždy považovali za priateľské. Chcel poznať jeho názor na to, či je perspektívne možný návrat k tomu, aby štáty ako Srbsko, Česko, Poľsko, Bulharsko atď spolu s Ruskom vytvorili priateľský, alebo dokonca štátny zväzok. Mal na mysli v budúcnosti, aby tieto štáty mohli hájiť jednotnú pozíciu na medzinárodnej aréne, tak ako to v súčasnosti robia anglosaské národy.

Platený obsah

Prihláste sa, aby ste mali prístup k obsahu.
.

 

 

Autor

Peter

Staň sa tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové ZnačkyNajnovšie komentáreKnihy Autori

8 názorov na “Vyjadrenie názoru V. Putina na margo slovanských národov v súvislosti so sankciami voči Rusku.”

  1. možno to povedať jednoducho : ” Sme Slovania, držme spolu.” Prezident RF veľmi dobre vystihol podstatu problému malých štátov, ktoré sú vazalskými satelitmi nielen k EÚ, ale aj k NATO….bohužiaľ….No zároveň nezabudol vložiť do slov nielen nádej, ale aj presvedčenie, že vo vnútri slovanských národov tlčie jednotné srdce, spája ich jedna krv…To nevyvrátia ani kotrmelce kolaborujúcich politikov, ani multi-kulti dogmatizmus, ktorý sa stáva novodobou bibliou pre mladú populáciu,A to je aj naša nádej…a ja som hrdá na to, že Slovania majú štátnika akým je V.Putin, nech si ho prozápadná mašinéria označuje za agresora…Pre nás Slovanov je nádejou, že hodnoty našich otcov a kultúrne dedičstvo nevymrú na ľahostajnosť, apatiu a faloš prázdnych morálnych pravidiel.

  2. Niekoľko krát som si prečítal Valdajský prejav prezidenta RF a tento príspevok a kým som rozmýšlal, čo napísať, predbehla ma Sonka. Dovolím si napísať jeden postreh tu zo Škótska, čo dá možno ešte väčšiu váhu myšlienke silnej jednoty Slovanských národov. Škóti nemajú radi Angličanov, ale ak by im nariadili Angličania skákať hlavičky do bazéna bez vody, tak tam do jedného poskáču a sú schopní potom povedať, že sú happy. Je to jednoducho anglosaská krv. Vždy bude táto krvná skupina držať spolu a vždy v nej budú plávať tie krvinky, v ktorých je skrytá ich túžba vládnuť, podrobovať si slabších a menších. Cieľavedome pracujú na tom, aby nevznikol protipól, aby neboli slovanské národy jednotné. Reč politikov je jedna odporná lož, či je to Putin alebo Obama, naschvál som nespomenul slovenských, lebo tí majú veľmi ďaleko od slova POLITIK. Viete, najsmutnejšie je to, že keď tu medzi ľuďmi padne reč na politiku a nebodaj okolo Ruska, tak počujete len jedno, Rusko a Putin je najväčšie zlo sveta. Nuž ja k tomu dodám len jedno, konečne sa zase našiel jeden POLITIK, ktorý sa ich nebojí, oni to vidia a nikdy sa s tým nezmieria.
    Nemám ambíciu byť ruskofilom, ale ako Slovan, vždy budem inklinovať k tým našim hodnotám, našej kultúre.

  3. No vidíte!!! Aj keď sú maďari najmenej slovanským národom, alebo ako nazvať tú ich anomáliu v dobrom slova zmysle, vedia, ktorá je tá správna cesta. Závidím im ich politikov, už pred rokom som videl nejakého poslanca v maďarskom parlamente vyhadzovať vlajku EU von oknom a nehovoriac o p. Orbánovi. Ten chlapík má gule, naši politici by si mali brať príklad, hlavne Fico, ale neviem, tu v týchto končinách nejak stále chýbala odvaha. Nemyslíte?

  4. Máš úplnú pravdu Jakub. Nebáli sa Maďari ozvať, dokonca poriadne ostro, ich delegácia bola pozvaná na “koberec” do Bruselu a aj tak necúvli. EÚ špinila na Orbána, kde mohla a neustúpili, presne toto, tá odvaha, hrdosť chýba Slovensku.

  5. Presne tak ANDREJ,ani ja nie som rusofil, veľa preživších z druhej svetovej tvrdí, že ruskí vojaci boli horší ako nemeckí, nezabúdajme ani na naše cintoríny, kde leží veľa Slovákov zo 68-eho a vačšinou sú to 18-19 roční mladíci. Tiež si priznajme, že Putin je bývalý šéf KGB a o jej praktikách nemusím predpokladám polemizovať. Ale jedno je isté. Putin oproti Obamovi a všetkým predstaviteľom západnej politiky vedie lepšiu politiku. Isté je tiež, že vojenské základne sú okolo Ruska a nie okolo USA, abo inej krajiny. Isté je, že Putin deklaruje hodnoty iných rozmerov ako západ, je viac konzervatívny, podporuje rodinu, vlasť, nedovolí propagáciu homosexuálov, aj keď ich nezavrhuje, nedovolil GMO atď, atď…..
    Každý nech si vyberie….čo chce. To je dôležité, tu držme spolu, ako jeden národ, nepotrebujeme sa niekomu pchať stále do riti. Spomeňme si len 38 rok a na Mníchovskú dohodu, kedy nás zradili politici zo Spojeného kráľovstva a Francúzska, pričom s Francúzmi bolo Československo formálne stále ešte v pakte Malej dohody, kedy nám tzv spojenci dali ultimátum, že buď ustúpime a odovzdáme Hitlerovi Sudety, alebo západné mocnosti nás nebudú ochraňovať pred Nemeckom, čím nás prakticky obrali o možnosť brániť sa, keďže opevnenia boli v pohraničí. Nech mi niekto vysvetlí, načo sú nám takí spojenci? Stále byť v nejakom područí, to nie je tá správna cesta, Je potrebné chrániť naše záujmy, nech to stojí čo to stojí, veď to dokáže schweiz, aj rakúsko. Aj keby sa nie všetko podarilo tak ako má, aspoň si môžme povedať, že sme sa postavili. Idú mi na nervy aj kosáky, aj hviezdičky, najradšej mám kopec s krížom.

Pridajte Komentár