Trofej

Karma is not revenge

Si jeden z tých tipov, ktorým som sa chcela celý život vyhýbať. No karma si svoju cestu vždy nájde.

Chceš niečo čo nemôžeš mať, o čom vieš, že len ta ľahko nedosiahneš a ideš si za tým ako za nejakou výhrou. Možno si to sám neuvedomuješ ale robíš z toho hru o trofej. Hru pri ktorej keď konečne získaš výhru, položíš ju na policu a pomaly zabúdaš, že tam vôbec je. Necháš aby na ňu padal prach. Zrnká plné spomienok a bolesti, ktoré už teba nezaujímajú. Pretože ty už hráš o ďalšie víťazstvo, ďalšiu trofej. Presne taký si. A presne takým som sa chcela vyhýbať. No sľubujem ti môj milý hráč, že jedného dňa sa jedna z tých trofejí bude lesknúť ako nikdy predtým a ty pochopíš, že tvoje víťazstvo bola aj tvoja prehra.

Sľuby

Karma is not revenge

Vravel si, že ma miluješ, že ma nikdy nechceš stratiť, že ma nikdy neopustíš. Povedal si, že ak by sa niečo medzi nami zlého stalo, tak by si sa už nepostavil na nohy. Že by ťa to zlomilo. Boli to iba prázdne slová? Slová, ktoré si hovoril iba aby si sa ku mne dostal čo najbližšie? Pretože ja si myslím že pravdivé neboli. Ty si ten, kto opustil mňa a ja som tá, ktorú to zlomilo a nevie sa postaviť na nohy. Smeješ sa a vyzeráš byť šťastnejší ako nikdy predtým. Možno je to iba tvoja pretvárka a zvládaš to omnoho horšie ako ja. No kiež by si m nechal pokojne ísť ďalej. Nechal ma zabudnúť na teba. No ty ma nechávaš pociťovať tvoju nenávisť a ničíš mi každý jeden úsmev na mojej tvári. Zahasíš každú jednu žiaru, ktorá pri mne aspoň na chvíľu zažiari.

Hovoríš o karme. Hovoríš ako ku každému kto si ju zaslúži príde. Ty karmu vidíš ako niečo čo zničí  život. No karma je spravodlivosť nie ničiteľka. Áno zrazí nás na zem. Na samotné dno. Ale má nás ponaučiť aby sme si uvedomili svoje chyby. Karma tu nie je od toho aby nám zničila život. A tam je ten problém. Pretože medzi karmou a pomstou je rozdiel. Podľa toho čo ty hovoríš, tak ty chceš pomstu. Aj keď na ňu nemáš najmenší dôvod. Takže karma príde akurát tak tebe