Arogancia a nevšímavosť ludí

Arogancia a nevšímavosť ľudí.

Už dlhší čas pozorujem ľudí.. ich správanie. A isto si dávate otázku, akým právom môžem posudzovať ostatných.. Ja neodsudzujem nikoho, každý je sám za seba zodpovedný, za svoje činy.Jednoducho sa zamýšľam, a dávam si otázku prečo??? Prečo sú ľudia až tak nevšímaví voči druhým, prečo zabúdajú na ľudskosť, cit. Z ľudských tvárí vymizol úsmev. Hmm, možno si poviete, je taká doba. Všade stres, zhon za niečim, no neviem v “každej dobe” sa to vravievalo. Skúste sa raz poprechádzať po meste a sledovať tváre ľudí .. a napíšte, koľko sa ich usmievalo. Úsmev, smiech robí človeka šťastnejším, aj keď sa práve tak necíti. Ale je to tak, myseľ a telo sú navzájom prepojené. Preto, keď sa usmejete vyšle to signál do mozgu, že ste šťastný. Telo vyprodukuje endorfíny – hormóny šťastia 🙂 No povedzte nie je to paráda? Také jednoduché! S úsmevom je život krajší, úsmevom ovplyvňujete aj ľudí, či to je už rodina, priatelia, alebo aj cudzí ľudia. A ako sa vraví z úsmevom ide všetko ľahšie.

” Šťastie v živote tvoria zlomky minút – drobné, rýchlo zabudnuté milo dary bozku alebo úsmevu, alebo pochvala zo srdca” COLERIDGE Samuel Taylor

[add_to_cart id=”” sku=”P005″]

Autor

Janet

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové Značky
Najnovšie komentáreKnihy Autori

3 názory na “Arogancia a nevšímavosť ludí”

 1. Pekný deň Vám želám.
  V plnom rozsahu s Vami súhlasím. Viete,keby to bol len ten úsmev,ale je to už oveľa horšie. Neposkytnutie prvej pomoci je klasifikované ako trestný čin. Kto sa dnes zastaví pri ležiacom človeku na zemi? Nikto! A najhoršie na tom je,že práve pri jeho prekračovaní sa objaví na tvári toho človeka,čo prekračuje úsmev. To je strašné. Ja tiež občas sledujem tváre ľudí a viete na koho sa usmievajú? Na svoje mobily,čo bez prestávky zovierajú v dlani. Nemôžem si pomôcť,ale stávame sa vazalmi mobilov,laptopov,sociálnych sietí. Na FB už ľudia píšu obrazne napísané aj to,ktorú nohu položili ráno na zem prvú,keď sa zobudili a celý deň budú počítať,koľko za takú a podobnú blbosť dostanú “lajkov”. Žijeme v akomsi imaginárnom svete 3D a to krásne “live” akosi odchádza do úzadia.
  Želám krásny deň.
  Andrej

 2. Na margo Vášho komentáru, máte veľkú pravdu, ľudia by sa mali zmeniť a viac sa usmievať na seba, ako na mobily(aj ja som si to všimol)
  gándhí raz povedal múdru vec: “staň sa to zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete”
  takže vážení, začnime sa usmievať najprv my, určite to pomôže…..:)

Pridajte Komentár