Život sa ti rúti..

Život je nádherný a úžasný. Najlepší, najdrahší a najkrajší dar, aký si kedy mohol dostať….

 

No nie vždy je to lízať med. Niekedy nám skrížia cestu nepredvídateľné udalosti, ťažké časy alebo si zavaríme sami chybami, ktoré na svojej ceste životom spravíme.

Tak či onak sú určite pár veci,  ktoré by si mal mať na pamäti vo chvíľach, keď to nejde všetko po masle.

Bolesť je súčasť rastu

Niekedy nám život zatvorí z niektorých dverí jednoducho, preto aby sa pohli už ďalej. A to je dobré. Pretože mnohí z nás sa tak často boja a odmietajú pohnúť z miesta, až kým ich okolnosti neprinútia. A v období, kedy budeš prežívať krušné chvíle v živote a keď viac nebude prechádzka ružovou záhradou si spomeň, že žiadna bolesť neprichádza bez príčiny. Snaž sa dostať od ľudí, ktorý ťa zraňujú, ale nezabudni k čomu ťa tieto skúsenosti naučili.

Častokrát ľudia, ktorí vyrastajú v pomeroch, ktoré by si neželal ani najhoršiemu nepriateľovi, vyrastú z nich silný a mocný ľudia, ktorých nedokáže nič a nikto zastaviť.

Bez toho, aby si sa zocelil a ťažkých chvíľach nedokážeš nikdy objaviť svoj potenciál. Bez toho, aby si dostal pár rán, sa rany nikdy nenaučíš znášať. Bez toho, aby sa ti pár veci nezosypalo na hlavu, nikdy nebudeš vedieť ich pospájať a dať si svoj život dokopy. A bez toho, aby ťa párkrát okolnosti nezrazili na kolená, sa nikdy nedozvieš, ako sa naspäť postaviť na nohy.

Áno, pred problémami sa dá aj utekať. Avšak daj pozor si na to, aby si sa nezosypal v momente, keď už pred nimi nebudeš mať kam utiecť.

Určite to bolí a určite je to ťažké, no bolesť treba vedieť prijať. Treba s ňou vedieť žiť a skúsiť využiť vo svoj prospech. Tak sa ide napred. Tak sa víťazí!

V živote je všetko dočasné

Vždy, keď začne pršať, onedlho prestane. Zakaždým, keď sa zraníš, zranenie po čase sa zahojí. Po každej noci prichádza deň a po každej tme prichádza svetlo.

Aj napriek tomu podliehaš  vo svojej hlave zlým hlasom a veríš im, keď vravia, že problémy nikdy nevyriešiš. Že už sa ti v živote nebude nikdy dariť. Že už nikdy nebudeš šťastný alebo úspešný. Veríš im aj napriek tomu, že  všetko netrvá večne. Prečo?

A to nech už máš akékoľvek obdobie vo svojom živote, či dobré alebo zlé,, nezúfaj,, Ak máš momentálne, dobré časy využi ich naplno. Uži si každú jednu minútu, sekundu. A ak prídu časy horšie, nevešaj hlavu. Kráčaj vpred, bojuj a nevzdávaj sa.

Nechcem zle, aby sa týmito riadkami niekto mohol utešovať, niekde doma v kúte na gauči. Samé sa nič nespraví. Preto sa veľmi rýchlo spamätaj, daj sa dokopy a začni o svoje šťastie bojovať.

Vždy je priestor na zmenu a všetko máš vo svojich rukách. Preto ak sa ti niečo na svojom živote nepáči, dvere ku zmene máš stále otvorené…

Ak v niečo veríš, neprestávaj sa snažiť a skúšať to znova. Nemá zmysel  sa sťažovať na to, čo sa stalo včera,  tým sa tvoje zajtrajšky nikdy nezlepšia. Tu energiu, ktorú máš využi rozumnejšie na svoj zajtrajší deň….