Žite svoje sny…

„Padla noc, padol deň, padol sen, teba som videl v krásnom sne,,

 

……….Každému sa počas spánku niečo sníva. Keď spíme a naše telo oddychuje, psychika sa pomocou snov snaží vyrovnať so zažitým. V snoch sa nám prostredníctvom symbolických obrazov premietajú aj naše radosti, či obavy a strachy, Sny nám ukazujú veci, ktoré podvedome riešime a pripomínajú nám, čo je pre nás dôležité. Preto je prínosné si ich pamätať a rozumieť im. Vďaka literatúry, cvičeniam je určite jasné, že si sny začneme pamätať, budeme ich lepšie chápať

 

Je v priestore, ktorý dôverne pozná. Chce si sadnúť, ale všetky miesta sú obsadene. Prichádzal ku nej kamarát a vravel jej, že moje miesto je v druhej miestnosti. Nerozumela to mu a poddáva sa a ide ním s ľútosťou inde. Tam je však všetko akoby v hmle, nič nespoznáva a svojho kamaráta tiež nikde nevidí. Zahliadla chvost mačky, chce ísť za ňou, ale zmizla jej z dohľadu.

Kam išla?

Prevracia sa a v hlave jej  znie ozvena:,, Kam išla?,,

Vtom si uvedomuje, že to bol len sen. Čo mi to znie v hlave,, Kam išla?,, Koho to hľadá. Berie si do ruky svoj snový diár a je vďačná, že ho včera hodila na nočný stolík na dosah ruky, nie niekam na druhú stranu izby. Začala si zapisovať čo si pamätá: Hľadala mačku, chcela ísť za ňou. Vošla som z inej miestnosti do tejto

Postupne sa jej oživoval dej celého sna! Super, to je úžasné. Je to len síce len malý kúsok a asi úplná hlúposť! ale aj tak! Mala spísaný svoj prvý sen. S radosťou ho dopisuje a s úsmevom si ešte na chvíľočku líha do postele. Opakuje si, čo už napísala a v tom sa jej vyjavuje ďalší detail. Z jednej miestnosti do druhej ma priviedol nejaký muž. Berie si znova zápisník do ruky a dopisuje, načo si ešte spomenula. Mala pocit úspechu a bola zvedavá, ako sa darilo ostatným.A ani sme sa nedohodli, kedy sa najbližšie stretneme, povedala si : Cez deň to dobehnem a všetkých skontaktujem.

Pozrela sa na hodinky a bolo 05:30. To písanie a radosť, ju úplne prebralo a vraví si už nezaspím a mohla rovno vypnúť všetky budíky, ktoré mala nastavené. Najradšej by teraz napísala celej snívajúcej skupine správu, ale uvedomila si, že je príliš skoro ráno. Už sa jej nechcelo zostať v posteli a vstala. Pre ňu nebolo zvykom vstávať a začínať deň pomaly. Žiadne naháňanie sa, mala dostatok času na vychystanie sa do práce. A ešte si aj stihla prepísať sen do snového diára. Bola rada, že to urobí hneď. Myslela si, že ho písala zrozumiteľne, ale keď pozerala teraz, niektoré slová ťažko by ich vylúštila, kebyže si sen nepamätala. Jej zdanlivý krasopis sa ráno očividne menil na škrabopis a tak celý dej prepísala do lepšej podoby.

No ako pekne si ho prepísala! A od samej radosti si do rohu prikreslila chvost mačky. Bola zvedavá aký by tento sen mal výklad. Párkrát si ho aj prečítala, ale nič ju nenapadlo.

Prišiel deň a mali znova snové stretnutie od posledného sa videli, len pár dní. Väčšina z nich bola v dennom zhone a preto boli v minimálnom spojení. O to väčšiu radosť mali na stretnutí, že si mohli porozprávať snové novinky.

Stretli sa v kaviarni, kde boli sami a až čudné, ako môže ta kaviareň prežiť, keď je tak prázdno, ale nám to vyhovovalo také intímčo. Všetci mali zo sebou nejaké snové zápisníky.Postupne jeden po druhom čítali svoje sny a držali sa toho ako majú postupovať pri spísaní sna .

Sedenie sa chýlilo ku koncu a každý si niesol niečo z toho ako sny písať či v prítomnom alebo minulom čase!!!!!