Tiež fanúšikovská kultúra

Tiež fanúšikovská kultúra

Priatelia, možno s troškou sarkazmu, ale medzi riadkami s krutou pravdou sa chcem s Vami hlboko sklamaný podeliť o zážitok z MS v hokeji. Ako určite viete, žijem v zahraničí, takže využívam každú príležitosť, ako komunikovať s domovinou. Keďže som veľký fanúšik hokeja, privítal som novú aplikáciu od Slovenskej televízie, CHATR.TV. Za čom im ďakujem. Výborná vec, dá sa tam písať, komunikovať o práve prebiehajúcom zápase a dokonca zmysluplné komentáre vidieť v tv na spodnej lište. Všetko je to pekné, len si treba uvedomiť, že tam píšu Slováci. Do včerajšieho večera, do konca nášho zápasu s Nórmi som bol presvedčený, že pán tréner Vůjtek nominoval to najlepšie, čo mal k dispozícii. To som sa však hlboko mýlil. Tí absolútne najlepší tam niesú! Oni sedia za počítačmi, laptopmi, tabletmi, či telefónmi. To som, priznám sa, netušil a ešte som s nimi mohol aj komunikovať, to už je voľačo! Zážitok do smrti, písať si so svojim hokejovým idolom! Aj keď len pod pseudonymom, ale podľa toho, čo ten pseudonym písal, musel to byť absolútny hokejový expert, ktorý pred zápasom donekonečne omielal ” pomééé Slovenskoooo”, chválil našich hráčov, vynášal ich do nebies, tipoval nám súpera do finále, každého familiárne oslovoval menom, či prezývkou. Usúdil som, že sa vskutku asi len nejakým nedopatrením nezmestil do nominácie. Záver zápasu, jeho koniec a komentáre týchto duševných úbožiakov, pardon, expertov, už vo mne definitívne potvrdili, že tí najlepší tam ozaj nehrajú. Títo “experti” predsa po zápase vedeli, čo mal ktorí hráč urobiť, ako vystreliť, po lade, či dvihnúť, odvolali s okamžitou platnosťou trénera, ktorému ešte pred zápasom núkali doživotný kontrakt. A to nepíšem radšej, aké vulgarizmy, nadávky, oplzlosti používali. Ospravedlňujem sa tomu málu slušných a inteligentných fanúšikov, ktorí tam boli. To je Slovensko, slovenský fanúšik! Inak to už asi nikdy nebude!

Autor

andy

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové ZnačkyNajnovšie komentáreKnihy Autori

2 názory na “Tiež fanúšikovská kultúra”

  1. Veľmi dobrý postreh. Ja sa už nad mentalitou Slovákov ani nepozastavujem. Spomeniem zopár nepríjemných zážitkov pre spestrenie. V Amsterdame s partnerkou sa nám stalo, že sme stretli iný SK pár na hlavnej, určite počuli, že sme Slováci a odvrátili od nás hlavu. Nečakal som nejaké vrúcne objatia, ale aspoň zopár milých slov, veď sme sa stretli vo svete a mali by sme byť spolu patriční, či?
    A odkedy som na Slovensku taktiež. V zime, bolo -12 stupňov sme mali rezervované ubytko na dva dni., Priateľka nedopatrením zabudla vybrať cash. Majiteľ privátu nás neubytoval večer o 11-tej, lebo sme nemali hotovosť na vyplatenie. Bola to obec, bankomatu nebolo, a na dôvažok som ešte zapadol s autom pred jeho domom. Takže so šťastím sme v obci privát našli inde a v pohode ho vyplatili na druhý deň. Týmto pozdravujem všetkých dobrých ľudí a verím, že takých idiotov je minimum. 🙂

  2. Ty Peťo, nič nové. Ja sa tu v Škótsku stretávam s presne tým istým problémom. Pomôže ti tu ktokoľvek, okrem Slovákov. Kedysi, ešte za ” totáča” sme šírili svetom, že sme strašne pohostinný a úprimný národ. Opak je však pravdou. Sme zlí,závistliví,škodoradostní a nevychovaní, bez štipky elementárnej slušnosti, viď ten včerajší hokej, jeho záver, čo tam slovenskí fanúšikovia urobili. Takú hanbu si spraviť….pískať pri hymne…a to spomínam len jednu konkrétnu vec.

Pridajte Komentár