SLOVÁK CHCE ŽIŤ V MIERI

SLOVÁK CHCE ŽIŤ V MIERI

” V susednom štáte, za našou východnou hranicou umierajú ľudia a státisíce ľudí zo strachu, že prídu o život opúšťajú svoje domovy.” Môže mi niekto vysvetliť, čo tým chcel náš básnik v novoročnom príhovore povedať? Či smiem si odpovedať sama a tohto kolaborujúceho filantropa prirovnať k populistom na úrovni par excellence? Snaha o presadenie agresívnej politiky NATO najvyšším veliteľom ozbrojených síl Slovenskej republiky však nastoľuje inú tému. Je ňou skutočnosť, ktorá nadobúda v potlesku mienkotvorných médií čoraz hrozivejšie kontúry…

MÁME PREZIDENTA

nevníma, nevidí, necíti
maličká krajina spod Tatier
plazivú osobnosť človeka
bez iskry, šarmu, charizmy

zazvonil koniec rozprávočke
strestané zlo je naoko
hojnosťou anjela bez (?) poškvrny
tak málo stačí ku šťastiu

SVS
(máj 2014)
zbierka – Eden

SRDCE, ROZUM, CHARAKTER

zapredanec
v šate anjela
zober si zbraň
a vzorom buď
povraždi bratov
sestry , deti
ich vina ?
iba ruská krv
servilne plaz sa
nebránim
no nepľuj slová
v mene iných
ak nectíš
slovanské národy
my nie sme ovce
v kortešačke
bruselskej smečky
otroci
ak predsa –
svojich pošli brániť
eurohujerské bláboly

SVS
(september 2014)
zbierka – Eden

SLOVÁK CHCE ŽIŤ V MIERI

ty boží bojovník
s modrou priepustkou
insitný populista
udaj nohám smer
medzi čvargu teroristov
nás však neťahaj
v mene politickej žumpy
s bratmi do vojny
ty chceš vraždiť nevinných?
vraždiť Slovanov?
vieš čo vôbec znamená
slovo bojovať?
to nie je hra s vojačikmi
na dobrodružstvo
aj keď chápem diagnózu
pätolízačstva

náš brat nie je nepriateľ
pochopíš ?!

SVS
(september 2014)
zbierka – Eden

 

Autor

Sonka Valovicz Sazama

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové Značky
Najnovšie komentáreKnihy Autori

7 názorov na “SLOVÁK CHCE ŽIŤ V MIERI”

  1. Vaša tvorba je obdivuhodná a hlavne aktuálna. Služi Vám ku cti, že pokiaľ iní nadávajú a brizgajú vôkol seba, Vy radšej napíšete zopár riadkov, ešte ktomu ako poéziu, alebo báseň, prepáčte nevyznám sa v tom, dúfam, že sa správne vyjadrujem. Ale chcem tým povedať, že svojským spôsobom, ktorý považujem za veľmi zaujímavý vyjadríte to čo je aktuálne a v podstate nespravodlivé. Je to na vysokej úrovni, klobúk dole.

  2. Ďakujem…ako som sa vyjadrila v úvode, moje verše sú adresované obyčajným ľuďom. Preto som si vytvorila tento štýl, aby sa nielen pristavili, ale aj pochopili a začali premýšľať..a umenie sa dostane k srdcu skôr ako čokoľvek iné. Nie je to o kráse slova, ale o myšlienke. Dnešní poeti, hoci by mohli prehovoriť k národu a vyburcovať ho z letargie, spia spánkom nevinných a poézia, ktorá sa prezentuje na literárnych portáloch je tak nezrozumiteľná v svojom minimalizme, že samotní autori, o čom som presvedčená, častokrát nerozumejú ani tomu, čo napíšu a to nehovorím o ich šablóne a pravidlách, ako treba poéziu písať. Taká poézia je pre vox populi nezrozumiteľná, nejde do sŕdc, môže byť pre literárny okruh bezchybná, no nedýcha pre tých, ktorým je svojou podstatou určená…ak vôbec je pre nich určená, Preto nenazývam svoje verše pravou poéziou, je to myšlienka, ktorou sa prehováram s cieľom pozdvihnúť národné sebavedomie a prebudiť vôľu chcieť rozpoznať pravdu a lož v dnešnom svete pokrivených zrkadiel.

  3. Je všeobecne známe, že ho zvolilo 30% občanov, čo je úplné fiasko, ale keďže sme na Slovensku, tuná je odobrené všetko. Z toho maličkého zastúpenia zhypnotizovaných v dobrej viere voličov už teraz najmenej polovica je z jeho proamerických krokov a vazalskej úslužnosti sklamaná a verejne priznáva, že sa nechala oklamať charitatívnou mediálnou reklamou. Posledný kliniec do rakvy aj tým najväčším zástancom dobrého anjela bolo podľa môjho názoru verejné pohanenie našej zeme novodobým nacistickým zločincom, nech si mediálna propaganda vraví opak….Privítal vraha, ktorý v mene prozápadnej kvázidemokracie dovolil svoju vlasť nechať krvácať a namiesto toho, aby pochopil, že rozširovanie aliancie ženie Slovanov v područie USA, ktorých cieľom je imperialistická rozpínavosť a nadvláda DOBROVOĽNE podrobených krajín, uvrhol spoločnosť do chaosu a otvoril cestu k novej svetovej vojne.

Pridajte Komentár