PRETOŽE SOM SLOVAN

PRETOŽE SOM SLOVAN

Bojovný pokrik európskych politikov ako aj nášho iniciatívneho ministra Lajčáka, ktorý na spôsob papagája vždy horlivo odprezentuje vychytávky z choreografie USA, v tomto konkrétnom prípade stopercentné nasadenie regulárnych ruských jednotiek na území Ukrajiny, spľasol ako bublina v jej popretí samotným náčelníkom ukrajinského generálneho štábu Viktora Muženka pre agentúru Interfax. Zámer nasadiť vojská NATO na ochranu našej vlasti nevyšiel ako pôvodne mal, čo však negarantuje ďalšiu zaručenú jóbovku v najbližších dňoch.

Byť dobrovoľníkom, byť žoldnierom a byť príslušníkom cudzej armády sú totiž rozdielne veci. Žoldnieri z USA na strane ukrajinskej armády, podobne ako žoldnieri z iných krajín nikomu nestoja za obdobný pokrik napriek tomu, že masovo zabíjajú civilné obyvateľstvo za peniaze. Nekontrolovateľné vraždenie par excellence so strohým gestom Piláta bez poškvrny je pľuvancom do tváre samotnej podstaty života a výkriky do tmy tých, ktorí už dnes nie sú medzi nami stále nepočuť! Avšak dobrovoľníkov na strane brániacich sa povstalcov svet odsudzuje.

Svet…Kto stojí za oponou tohto takzvaného sveta? Už nie je tajomstvom, že politici prepojení cez mafiu oligarchov, bankárov a finančných skupín sú iba užitočnými bábkami a je to práve tento svet, kto v každom dejstve píše svoj vlastný scenár. Evolúcia blahosklonná k negatívam požiera škodcov liberalizmu ad absurdum, no našťastie všetko má svoj začiatok i koniec a my sa pomaly prebúdzame a uvedomujeme si, kto je príčinou všetkých ľudských bied.

Áno, na strane povstalcov sú dobrovoľníci neschopní komédie, ktorých statočnosť doháňa na samotný Parnas cez utrpenie tých, za ktorých kladú svoje mladé životy, hoci na nich pretvárka a faloš dnešnej nadutej a chladnokrvnej doby mieri prstom ako na vinníka. Aj z našej vlasti podobne ako aj z Čiech sú na strane povstalcov dobrovoľníci a my Slováci sme na nich nesmierne hrdí , pretože našli v sebe odvahu postaviť sa banderovskej ideológii a jej besneniu, ktoré nie je ničím iným len obyčajným fašizmom, tvárou v tvár. Posolstvo odovzdané Ivom Stejskalom, ktorý na otázku reportérov, prečo sa vzdal pohodlia domoviny a odišiel brániť genocídou utláčaný rusky hovoriaci národ odvetil: “Pretože som Slovan.”, nech zostane v našich srdciach ako memento. Chcem vzdať vďaku za existenciu všetkých slovanských dobrovoľníkov a verejne vyhlásiť – ĎAKUJEM.

PRETOŽE SOM SLOVAN
( R.I.P ., venované pamiatke I.Stejskala )

bezcitná realita
štve na kraj útesu
pokrikom
…snáď v snoch si videl
čo ťa čaká
mrazivý víchor
každý deň
a temné mračná
na úsvite
kde niet už nádeje
zajtrajšky
či hŕstku šťastných dní
na ústupe
podobne lásku, nenávisť
no duch sa vzoprel
predtuche
tvárou v tvár čelil
istej smrti
pevne si dokázal
za svojim stáť
odmenu v mukách
objaviť
s posolstvom pre iných
že naša sila
je v hĺbke duše
odjakživa

buď pokoj slovanským hrdinom
…my nikdy nezabudneme

SVS
/august 2014/
zbierka – Žalujem

 

Autor

Sonka Valovicz Sazama

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové Značky
Najnovšie komentáreKnihy Autori

Pridajte Komentár