Počkám si na teba…

Počkám si na teba !!!!!!

Pretože to ľudia robia, keď milujú.

,,Čakajú,,

Vzťah na diaľku je téma, ktorej sa mnohí ľudia snažia vyhýbať, pretože sa neraz popálili. Samozrejme, takýto spôsob života nie je pre každého a veľa párov kvôli veľkej vzdialenosti prišlo o svoju lásku. To ale neznamená, že takýto vzťah nemá budúcnosť.

Ak sa kvôli pracovným či iným dôvodom rozhodnete pre vzťah na diaľku, ako prvé si musíš uvedomiť, že bez vzájomnej dôvery to nepôjde. Práve dôvera je základným pilierom, vďaka ktorej takýto vzťah dokáže prežiť.

Veď si len predstav, ako zvykneš niekedy žiarliť, keď ide ten tvoj večer so svojimi kamošmi do mesta. A teraz budeš musieť svoju žiarlivosť udržať pod kontrolou každý jeden deň. A on tiež. Ak je jeden z vás dvoch veľmi žiarlivý, diaľka vám môže ublížiť viac, než si dokážete predstaviť.

Vzťah niekedy dokážu pokaziť aj nenaplnené očakávania. Blíži sa jeho príchod domov, ty si celá natešená, pripravila si mu jeho obľúbené jedlo a nevieš sa dočkať, ako spolu po dlhej dobe strávite spoločný večer? On ale príde z cesty unavený a jediné čo chce, je ľahnúť si do postele?

V tebe sa zrazu miešajú pocity sklamania, smútku a zúrivosti. Ak sa to stane raz, mávneš nad tým možno rukou. Ale ak sa to opakuje vždy, keď sa stretnete, začnete sa viac hádať a viac jeden od druhého vzďaľovať.

Nenaplnené očakávania môžeš mať aj z vašej komunikácie. Myslela si si, že si budete celý deň písať a večer si ešte aj zavoláte? A keď sa ti náhodou jednu či dve hodiny neozve, začneš byť nervózna a v hlave si vytváraš najrôznejšie hororové scenáre?

Obidvaja máte určité pracovné povinnosti, preto je normálne, že tvoj priateľ nebude môcť hneď reagovať na každú správu. Musíš byť trochu viac tolerantná a ohľaduplná.

Toto sú tri najčastejšie dôvody, kvôli ktorým zvykne vzťah na diaľku zlyhávať. Ak sa hneď na začiatku o tomto porozprávate a vymedzíte si isté pravidlá, môžete všetko spoločne zvládnuť. Takýto vzťah totiž prináša aj niekoľko výhod.

Výhody vzťahu na diaľku:

1. Budete si vzácnejší a viac sa budete tešiť na vzájomné stretnutie.

2. Nezanevrieš na svoj vlastný život a budeš mať čas len pre seba.

3. Budeš mať čas aj na kamarátky a iné činnosti.

4. Ak zvládnete vzťah na diaľku, zvládnete už všetko.

5. Stále si budete mať čo povedať. Komunikácia je veľmi dôležitá.

6. Viac budete premýšľať nad spoločnou budúcnosťou a budete si plánovať spoločné aktivity. 

7. Môžete jeden druhého prekvapiť nečakane

 

Vyberiem si ťa !!!!!!

Vyberiem si teba. Dokonca aj vtedy, keď si unavený a vyčerpaný, keď sotva môžeš zdvihnúť hlavu z vankúša, keď sa na posteli len prevraciaš.

Vyberiem si ťa, aj keď na tvojej tvári nevidím ani náznak úsmevu, aj keď si nahnevaný. Napriek tomu sa usmejem, pobozkám ťa a poviem ti, že ťa milujem.

Vyberiem si ťa, aj vtedy, keď máš strapaté vlasy a ovisnuté ramená, aj keď sa budeš stále sťažovať, aj keď budeš kričať na televíziu, alebo keď mi povieš chcem byť chvíľu sám. Aj tak si ťa vyberiem.

Vyberiem si ťa, aj keď budeš pochybovať, stále budem stáť vedľa teba, povzbudzovať ťa, a bojovať aj za teba. Budem ťa milovať aj v tých najtemnejších dňoch. Stále si vyberiem teba.

Vyberiem si ťa, aj keď nebudeme mať rovnaký názor, aj keď sa naše hlasy zvýšia, aj keď sa budeme hádať.

Vyberiem si ťa, aj keď s teba budem na nervy. Moja láska k tebe nezmizne jednoducho preto, že sme naštvaní. Viem, že budeme bojovať, budeme frustrovaní, budeme ľudskí. Stále si ťa vyberiem