PATRIOTI

PATRIOTI

” Povstalci začali útok na ukrajinský Mariupoľ. Rakety zabili v meste najmenej 30 ľudí. Vláda v Kyjeve tvrdí, že obete spôsobili rakety typu Grad odpálené separatistami. Ukrajinský prezident Petro Porošenko raketový útok na obytné štvrte označil za teroristický čin a zločin proti ľudskosti. ”

Nebudem sa vyjadrovať k oficiálnym vyjadreniam všetkých svetových prozápadne orientovaných médií typu Charlie. Kto pozná charakter povstalcov pochopí, že opäť ide o provokáciu ukrajinskej armády zameranú na vystupňovanie ozbrojeného konfliktu a ako vrchol sadizmu a pretvárky nikoho neprekvapí ani vyjadrenie do pŕs sa bijúceho ukrajinského prezidenta, pre ktorého hodnota ľudského života je pojem neznámy. Nielen tí, čo vydávajú zločinecké príkazy nesú zodpovednosť zo smrti nevinných ľudí, ale aj tí, ktorí im slepo načúvajú. Našťastie nie je tajomstvom, že kvantum ukrajinských vojakov prebieha na stranu povstalcov nie v snahe zachrániť si holý život, ale jednoducho preto, že sa nechcú podieľať na bratovražednom boji, do ktorého boli vinou mobilizácie prinútení. Zavádzajúce správy o prímerí vždy niesli v sebe pokrytectvo Kyjeva, pretože akékoľvek jeho vyhlásenie bolo pravým opakom v jatkách, ktoré sa vzápätí uskutočnili. Delostrelectvo ukrajinskej armády v palebných útokoch na husto obývané štvrte Donbassu pod zásterkou prímeria je nič, len cynická a krutá kamufláž hrajúca sa na oslobodzovací boj.
Na záver by som podotkla, že udalosti na Ukrajine sa nevyvíjajú smerom, po akom prahne USA a EÚ. Keďže sa ukrajinská armáda uchyľuje ku krokom ako z posledných hodín v Mariupole, za silnej podpory médií odsudzujúcich útok zvaliac vinu na povstalcov bez jediného dôkazu je jasné, že eskalácia bude mať pokračovanie. Podobne ako vendeta, zákonite prichádzajúca odplata voči vojenskej agresii Kyjeva na civilnom obyvateľstve Donecka a Luhanska.

PATRIOTI

Novorossia
veľká v utrpení
kto povstane v čele
vzdorujúcich synov
aby ťa vyviedol
na čerstvý vzduch
z bied?
…vidieť ťa v kŕčoch
keď supy sa kŕmia
na ubitom torze
ešte mladých dní
čo povie história?
otrok nebudeš
zvolávaš skaly
na tyranov zeme
naprávaš krivdy
mstíš sa
za nevinných
narodená pre čin
v slobode

teraz však nastal Deň
zraziť úderom
beštiu a jej
poskokov
si právom hodna
plne svojho mena
ako i všetkých
počinov
v kontraste
s bratmi v slepote
čo ÚBOHO zradili
pre hodenú kosť

( čas dozrel )

SVS
zbierka – Žalujem

 

Autor

Sonka Valovicz Sazama

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové Značky
Najnovšie komentáreKnihy Autori

Pridajte Komentár