Warning: Undefined variable $max_in_kb in /var/www7/p6776/predajsvojpribeh.sk/web/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 8
Musíš? Naozaj musíš, alebo chceš?!

Nová kniha na pokračovanie – HĽADAJ A NÁJDEŠ – 2.kapitola – Musíš? Naozaj musíš, alebo chceš?!

Tento príbeh je kapitola 3 z 3 v knihe HĽADAJ A NÁJDEŠ

Slovo MUSIEŤ. Čo vo váš evokuje. Aké pocity? Používate ho často? Ako často niečo naozaj musíte? A hlavne prečo? Poznáte jeho skutočný význam? Čo hovorí odborná literatúra? – byť nútený okolnosťami, niečo robiť, urobiť, byť povinný, mať povinnosť, vyjadrenie potreby, nutnosti niečoho, vyjadruje nátlak, nútenie, rozkaz, vyjadruje pravdepodobnosť deja a ako za posledné sa v poučke o slove MUSIEŤ dočítame nasledovné – cítiť nutkanie vôľu k niečomu, jednoducho CHCIEŤ.

Takže? Čo je pre vás lepšie? Chcete byť naozaj celý svoj život nútení okolnosťami niečo urobiť, nebudete radšej robiť to čo naozaj chcete, naozaj chcete fungovať pod tlakom povinností, potreby, či už vlastnej alebo cudzej? Chcete ozaj celý svoj život žiť vlastne nie žiť ale len prežívať pod nátlakom, pod prinútením sa do niečoho, pod rozkazmi, pod nejakou pravdepodobnosťou? Chcete žiť s ustavičným nutkaním a pokúšaním samého seba. Alebo sa rozhodnete zabudnúť na to slovo a nahradíte ho slovom CHCEM jednoducho CHCEM, pretože nič nemusíte, musíte akurát tak ZOMRIEŤ, lebo ako som už písal v predošlej kapitole, jediná nemenná istota je naša SMRŤ.

Nebude to jednoduché. Upozorňujem Vás, akonáhle, prestanete používať slovo MUSÍM, Váš život sa začne komplikovať, a Vás čakajú problémy, nepríjemnosti, Vaše okolie Vás bude považovať najprv za rebela a postupne Vás označia za čudáka a nakoniec za blázna. Ale povedzme si narovinu, kto je v dnešnom svete normálny a kto je naozaj blázon. Má to ale aj pozitívne stránky. Začnete objavovať nový svet okolo seba, ktorý tam stále bol, len vy ste ho pre samú -musímslepotu- nevideli a nedokázali vnímať. Začnete stretávať nových ľudí. Nezúfajte, ľudia, ktorí Vás pre Vaše rozhodnutie opustiť sféru musenia, opustia a zatratia, tak budú jednoducho nahradení novými ľudmi. Verte mi, nebudete sami, chvíľu to potrvá, ale nakoniec zistíte, že ste žili spútane, že ste žili obmedzene, že ste vlastne nežili, vy ste len prežívali. Otvoria sa Vám nové obzory, nič pre Vás odrazu nebude nemožné, garantujem vám, že zmeníte povolanie, spôsob obliekania, poniektorí partnera, zopár z Vás dokonca bydlisko. Ak sa Vám však nová cesta nebude páčiť, tak nech sa páči – môžete kľudne hodiť spiatočku a vrátiť sa do sveta MUSENIA.

A teraz si vyberte:

Musím ísť do práce -alebo- chcem ísť do práce
Musím dnes navariť – alebo – chcem si dnes niečo dobré navariť, proste mám chuť 🙂
Musím si dnes splniť partnerské povinnosti – alebo – Túžim sa dnes s ním, s ňou milovať
Musím večer zbaliť nejakú babu, chlapa – alebo – Idem večer von a nikto môjmu šarmu neodolá.
Musím upratať – alebo – Môj dom, môj hrad
Musím zarobiť peniaze – alebo – Ja nie som otrokom peňazí
Musím urobiť tú skúšku – alebo – Ja tú skúšku urobím
Musím sa dnes teplo obliecť – alebo – Odo dnes začnem otužovať
Musím ti niečo povedať – alebo – Tak teda chceš to povedať, alebo nechceš
Musím to zastaviť – alebo – Nechám to bežať
Musím ? …ďalej si vaše všetky musím prosto zmeňte na CHCEM

Nie odo dnes nič nemusíte, od dnešného dňa jednoduché chcete a ak nechcete tak to nerobte. Garantujem Vám, nič zlé sa ani Vám ani nikomu inému nestane. Jedine čo sa stane je to, že začnete mať konečne po dlhom čase pocit skutočnej SLOBODY…

 

Navigácia v knihe<< Nová kniha na pokračovanie – HĽADAJ A NÁJDEŠ – 1.kapitola – Naše životy sú len kópie kópii