Miška sa nechce učiť, šľak ma ide trafiť!

Šľak ma ide trafiť, keď sa mám ísť učiť s Miškou!

Je to trochu iné učenie, lebo ešte nechodí do školy. Logopédka ju učí čítať. Má aj učebnicu, kde sú písmenká, slová, aj jednoduché vety. Najradšej má stranu, kde nie sú žiadne slová, len obrázkový príbeh, kde do psej búdy sa nasťahovala žaba, potom zajac a myslím líška a bývali tam. Potom sa chcel nasťahovať aj medveď, ale búda sa rozpadla. Miška povedala, že je jebedník (nezbedník). Nevie totiž dobre rozprávať, lebo má len nejaké zbytky sluchu. Ale s veľmi dobrými naslúchadlami ktoré má, počuje celkom slušne. Aj sa celkom rozrozprávala odkedy ich má. To je od vianoc. Učí sa rozprávať a už sa aj snaží tvoriť 3-4 slovné vety.
Niekto by si povedal, že v 6-tich rokoch načase, ale je to o tom, ako som písal v úvode, že sa nechce učiť. Kto vie po kom to dieťa je 🙂 Nevie sa totiž sústrediť, čo je problém nie iba Mišky, ale aj zdravých detí.

Začali sme teda chodiť na biofeedback. Má za sebou asi 20 hodín. Dúfame, že to pomôže, lebo odborníci tvrdia, že asi po 40-60 hodinách sa dostaví požadovaný efekt. Tak trpezlivo chodíme a čakáme. S biofeedbackom sme sa prvý krát stretli naživo teraz pred pred vianocami v Adeli centre. Tam absolvovala prvých 5 sedení po pol hodine. Boli sme tam preto, lebo od malička je na pravú polovicu tela čiastočne ochrnutá. Dovtedy sme cvičili Vojtovku v Olomouci, ale chceli sme vyskúšať aj niečo iné. To sme chceli aj skôr, ale neboli peniaze. Adeli je totiž riadne drahé. Ale musím povedať, že jej to pomohlo.

Vojtovka v Olomouci Mišku postavila na nohy. Za to sme pani Eve veeeeľmi vďační. Síce sme predtým cvičili aj v Bratislave, ale po roku cvičenia (mala 1 a pol roka) ani nesedela. Tak sme začali chodiť tam a odrazu začala štvornožkovať a asi po pol roku chodiť. To bolo plaču 3 krát denne. Susedia si mohli myslieť, že chúďatko malé týrame, ale nikto na nás nevolal sociálku. 🙂 Už len to by nám chýbalo.
Dnes som bol s Miškou u logopédky a zasa nechcela čítať. Ani pred týždňom u špeciálnej pedagogičky nechcela spolupracovať. Len by sa jašila. To vie veľmi dobre celkom sama od seba, nikto ju to nemusel učiť. Ale v škôlke vraj nakoniec urobí všetky úlohy, ktoré jej dajú. Tak ja neviem. Uvidíme.
Dáme vedieť 🙂

[add_to_cart id=““ sku=“004″]