Manuál pre šikovné ženy: 7 skvelých rád, ako (správne) pochopiť muža z pohľadu muža

Manuál pre ženy.

„Možno si myslíte, že chlap je ľahko čitateľný a viete skôr ako on, na čo práve myslí? Tak teda ako to naozaj myslí? Prečítajte si náš manuál.“

Tak to je úvod článku zo stránky Nový čas pre ženy. Predpokladám, že ho písala žena, tak prikladám mužský pohľad na VEC. Tu je ten článok!

1. Ak muž tvrdí, že ho na žene zaujíma len jej dobré srdiečko…

… či jej inteligencia, netreba mu veriť. Toto prichádza na rad až v neskoršom veku, keď mu dáte pod nos horúcu držkovú polievku. Váš akademický titul si, pokiaľ nie ste dobrá kuchárka, radšej strčte do spodnej police sekretára rovno k diplomom. A šup šup na kurz varenia!

Môj pohľad:
S týmto bodom v podstate súhlasím, mužov v mladšom veku určite zaujímajú iné prednosti žien, ako ich vzdelanie a dobré srdiečko. A neskôr si začíname uvedomovať, čo je podstatou, že nie všetko je iba fyzično, ale dôležité je aj duchovno a samotná inteligencia. Samozrejme normálny chlap si časom uvedomí poslanie žien, ich dôležitú úlohu v reprodukcii a to, že sa väčšina stará aj o domácnosť, začíname premýšlať ako to stíhajú, ale popravde ich necháme v tom, keď sú už raz také šikovné. Ale priznajme si, že staré dobré príslovie, „láska ide cez žalúdok“ platí.

2. Chlap myslí na sex minimálne raz za desať minút

Neváhajte a aspoň večer sa v posteli skúste dostať do tohto časového limitu (!), inak si s tým svojim neužijete.. A ak nebudete v pravý čas poruke, obslúži sa sám. Ak sa stane, že ho pri „tom“ nechtiac prichytíte, nerobte paniku. Je to celkom prirodzené. Napokon vždy lepšie, ako by bol kdesi inde…

Môj pohľad:
Tak s týmto bodom naprosto nesúhlasím. Počul som o prípadoch samoobsluženia, no neviem to posúdiť. V každom prípade neplatí, že na to myslíme každých desať minút, snáď nejaký 17-ročný nadržanec. Ďalej by som chcel spomenúť aspekty ktoré súvisia s chlapskou chuťou na sex.
V mladšom veku chlapa, chlapca nie je problém navnadiť to určite každý vie a to by som veľmi nerozoberal. S pribúdajúcim vekom a starosťami je to iné. Starosti a stres, to sú najdôležitejšie aspekty ovplyvňujúce chlapovu chuť na sex. Ďalším aspektom je dobrá kuchyňa, spomenutá v bode 1. a tretím, nemenej dôležitým je šikovnosť žien. Preto častokrát dochádza k zlyhaniu mužov, lebo šikovná žena ich síce navnadí, ale nakoniec ich premôže únava, alebo stres a je po milovačke. V podstate si myslím, že šikovná a krásna žena dostane každého chlapa, ak chce,  bez rozdielu, či je slobodný, alebo ženatý, miluje, alebo má v rodine problémy. Ide o to, či dotyčný chlap/muž vyhľadáva inkriminované situácie, alebo nie.

 

 

3. Ak sa na firemnom večierku alebo u priateľov…

…viac venuje inej žene a dokonca s ňou aj otvorene flirtuje, pochopte to správne. Práve vám totiž dáva najavo, že ste v jeho živote nadobro skončili a je s vami len silou vôle. Ak chcete vzťah zachrániť, malo by aj chlapovi „docvaknúť“, že bez vás je stratený. Ste nenahraditeľná a basta! Tak mu to doma ukážte, nebojte sa a predveďte, čo vo vás je.

Môj pohľad:
V tomto prípade si myslím, že nie vždy je dobré o vzťah bojovať, aj napriek tomu, že sú deti a podobne.
Keď chlap otvorene prejaví svoju neúctu voči svojej polovičke a flirtuje pred ňou s inou,  je to obyčajný diletant a kopnite ho čím skôr do zadku. Kašlite na jeho peniaze, nestoja zato, aby Vás ponižoval. Vaše deti to určite raz pochopia.

4. Ak by ste sa svojmu drahému chceli priznať k nevere…

… nepochopí to a určite vás nepochváli. A dokonca ani za vzťahy, ktoré mu šťavnato opíšete, hoci ste ešte netvorili pár. Takže, ak chcete svojho macka opustiť, spravte to a – rozprávajte. Farbisto a pekne do hĺbky. Ale iba vtedy.

Môj pohľad:

Jednoznačne my, chlapi, aj keď to nepriznávame,  ženskú neveru považujeme za horšiu, ako chlapskú. Podotkol by som, že čo sa týka fyzična, je to to isté, ale čo sa týka duchovna NIE. Rozdiely asi nemusím podrobnejšie popisovať, každý to predpokladám chápe a to je dôvod, prečo to berieme ináč.
Skôr by som sa zameral na poznámku autora/skôr autorky članku na ktorý reagujem.
Citujem: „Takže, ak chcete svojho macka opustiť, spravte to a – rozprávajte. Farbisto a pekne do hĺbky. Ale iba vtedy.“
Na začiatku bola spomenutá nedôležitosť inteligencie žien. A práve v takýchto prípadoch sa prejavuje. Inteligentná žena sa nezníži na to, aby svojmu partnerovi takto ubližovala, lebo vie, že ho to bude poriadne bolieť, ak ovšem nie je nejaký povrchný ignorant. Inteligentná žena si určite nájde iný spôsob rozchodu, veď to nie je problém vymyslieť. A ak niečo podobné ženy spáchajú je to prejav ich zákernosti, nízkej úrovne inteligencie a povrchnosti. Takisto, keď si chlap potrebuje uľaviť, lebo má výčitky svedomia, že svoju milú podviedol, je to obyčajný zbabelec, babrák a bezcharakterný egoista. Takže vážení, ak sa to už stane a ste neverní, nikdy sa s tým nechválte svojmu partnerovi!!!

bigstock-Sadness-2699601-500x334

5. Chápte, že ak sa obostrie hradbou mlčania…

…vie prečo to robí. Ak sa domnievate, že vám vyklopí všetko, čo má na srdci, nič nie je od pravdy vzdialenejšie. Ak by to spravil, bol by samovrah. A nepomôže ani to, ak mu upečiete morku alebo jeho obľúbený rebarborový koláčik. Naozaj, zabudnite…

Môj pohľad:
Normálna vec, každý chlap a myslím, že aj žena potrebuje chvílku pre seba, ibaže my, chlapi to niekedy prejavujeme mlčaním. Nie sme jednoducho také ukecané tvory ako, ženy, česť výnimkám. Myslím si, že je dobré nás v tomto prípade nechať tak, určite nás to prejde.

6. On je hlava, vy ste krk….

Ak už máte rodinu, vzťah chápe tak, že vy ste zodpovedná za výchovu detí, ich prospech v škole, jeho oblečenie, v ktorom chodí do práce: či je upravený, či náhodou neposmrdkáva, či je napapkaný… Je toho priveľa, však? Ale pochopte, že napriek všetkému sa cíti hlavou rodiny a tým kto riadi svorku. Tak rýchlo potočte krkom, aby robil to, čo treba.

Môj pohľad:
Na to sa mi ani nechce reagovať a ani nebudem. Považujem to za feministický pohľad na vec, ktorý je už na hrane. Ženy podobne uvažujúce, by mali zostať samé, alebo sa stať lesbičkami.
Hlava je hlava, ale čo by bola bez krku? To je pravdou, ale nerobte z nás zase úplných chudákov…….NO TAK!!!

7. To najdôležitejšie na koniec…

Chlapské myslenie je iné ako to naše, no dá sa mu priučiť. A ak vám to s jedným nevyjde, po svete ich chodí neskutočne veľa. A to by v tom bol čert, aby ste nestretli takého, ktorého pochopíte nielen vy, ale predovšetkým on vás. A ak sa vám to ani na tretí pokus nepodarí, ešte vždy si môžete zaobstarať psa alebo sa dajte na cudzie jazyky. Je ich na svete toľko, že sa až do smrti určite nudiť nebudete…

older couple

Môj pohľad:
Možno autorka mala snahu záver napísať s nadsázkou, myslím ale, že to nie je na mieste. Aj ženské myslenie je iné ako naše a bla, bla, bla……..celý tento nepodarený záver sa dá negovať, ale je toto podstatou, že sa dokážeme zaobísť bez seba? Naozaj to chceme?
Myslím si, že nie. Aj keď som spomínal, že existujú určité hranice, kedy ustúpiť a odpustiť nie je dobré, som presvedčený, že všetko držíme vo vlastných rukách. Vzťah je vec dvoch ľudí a len na nich záleží ako budú ku sebe a vzťahu pristupovať. Len na nich záleží, aká je pre nich dôležitá rodina a aké majú priority. Zamilovanosť a možno aj láska časom pominú a nakoniec nám zostane len porozumenie a vzájomná úcta. Podľa toho sa riaďme!!!