KÚRA ZMRAZENÝM CITRÓNOM

Protirakovinové účinky sú pripisované zlúčeninám, takzvaným limonoidom, ktoré sú veľmi prospešné pri liečbe rakoviny prsníka. Okrem toho je kyselina citrónová približne 10 000x účinnejšia než liek s názvom Adriamycin, ktorý sa pomerne často používa po celom svete pri chemoterapeutickej forme liečby tejto choroby. Okrem rakoviny prsníka môžu limonoidy pomôcť aj pri leukémii, rakovine hrubého čreva, rakovine prostaty, rakovine pankreasu, neuroblastómu a pri rakovine pečene.

KÚRA ZMRAZENÝM CITRÓNOM:

Pre liečbu rakoviny sa odporúča použiť citrónovú šťavu aj kôru. Najlepšou voľbou je skonzumovať celý zmrazený citrón pomocou nasledujúcich krokov:

Umyte citrón jablčným octom, alebo zmesou vody a jedlej sódy.
Citrón dajte do mrazničky.
Potom, čo je citrón poriadne zmrazený, nastrúhajte ho aj s kôrou a dužinou.
Pridávajte ho do nápojov aj do jedla.
Pravidelný príjem citrónovej kôry je pre liečbu rakoviny nevyhnutný, pretože kôra je bohatá na antioxidanty a limonoidy, ktoré eliminujú zhubné nádory. Pravidelná spotreba dokáže znížiť niektoré typy rakoviny až o 50%. V závislosti od výskumu austrálskej spoločensko-vedeckej a priemyselnej výskumnej organizácie (CSIRO). V citróne bolo nájdených celkovo 22 protirakovinových látok. Medzi ne patrí napríklad citrus pektín, Limonén, vitamín C a flavonoly glykozidy.

Ak chcete predísť rakovine mali by ste skonzumovať 150 gramov citrusov týždenne. Zdieľajte tento článok spolu so svojimi priateľmi a oboznámte ich tak o sile citróna, nech sa aj oni snažia predísť tejto zákernej chorobe.