Deň po svadbe- OMYL

 

 

….Manželstvá, ktorá sú omylom už po pár týždňov sa netýkajú a nestávajú len celebritám, ktorý majú tak trochu v živote bordel. Niekedy do slepej uličky vojde aj žena v bielom  ako ste vy.

Henrieta organizovala iným ľuďom svadby. Jej manželstvo skončilo skôr, ako očakávala.

S Kamilom sa poznali desať rokov a dnes môže povedať, že sa nepoznali. Chodili spolu tri a pol roka. Svadbu mali krásnu. Celá retro, vonku na lúke, mala bodkované šaty a červený rúž. Bola dosť intímna a rodinná, jedlo bolo vo forme rautu, spievali im kamaráti. Svadba bola v máji a vonku bola  dosť zima. Hostina bola v stanoch, takže keď sa zavreli, trošku sa to zlepšilo, ale dosť ľudí odišlo domov skôr.

……Manželstvo im vydržalo na deň deväť mesiacov. Pred svadbou by to nikdy nezistila, ale hneď po nej na ňu doľahla ťažoba tohto záväzku. Vedeli obidvaja, že chcú od života niečo iné. Henrieta priznáva, že sa vydávala s ružovými okuliarmi a celú vinu zobrala na seba. Po svadbe zistila, že Kamil bohužiaľ, nie je človek pre ňu. Jedného dňa si sadol doma a povedal, že on si nebude hľadať prácu, keď svadobný salón tak dobre fachčí. Chcel byť umelcom, tak asi nebude chodiť do práce. Henriete spadla sánka čo on jej momentálne rozpráva. On bol bohém, ale pred svadbou si to nechcela pripustiť, že jeho  štýl života nezvládne.  Myslela si, že keď sa zoberú a budú chcieť mať deti začne si uvedomovať zodpovednosť. On ich chcel a preto jej to nešlo dohromady. Bohémi sú veľké decká, stále sa chcú na niečo tešiť a tak to bolo aj u Kamila. Chcel pekný byt mali ho, chcel cestovať – cestovali . Chcel svadbu bola. A čo teraz? pýta sa Henrieta samu seba. Na rade je dieťa. Stále chcel zažívať niečo nové.

Po svadbe pár dní, Kamil stretol  kamarátku a posťažoval sa jej, že sa jeho žena veľmi zmenila. Jasné v očakávaní s dieťaťom. Zmenili sa obidvaja a to už dohromady nepasovalo. Snažila sa to riešiť a naznačovať mu, že by niečo mal robiť, ale z jeho strany prišla veľká vzbúra. Vraj je ako cudzí človek, ktorý mu niečo prikazuje. Porozbíjal veci, držal jej päsť pri tvári a potom ,,aspoň rozflákal stôl,, keď nemohol dať jej ránu.

Kedykoľvek vytiahla nejaký problém, jeho reakcia – rozveďme sa. Pre ňu bol rozvod vylúčený a myslela, že neveril že by bola toho schopná. No keď jej to povedal po štvrtýkrát, odpovedala mu – dobre. Po jednej ich hádke odišiel  a Henrieta čakala, že si niečo Kamil zásadné uvedomí. Napísal jej, že chýbaš mi,, ale ona momentálne o to nestala, bolo jej bez neho dobre. Konečne mohla voľne dýchať.

Pre Henrietu to bol úplne definitívny koniec, lenže jej ešte papierový manžel to nechcel a nevedel pochopiť, že už ich manželstvu je koniec.

Kamil začal holdovať alkoholu,  neodpustil si aby Henrietu atakoval nevhodnými  sms správami.

Pod vplyvom alkoholu ju čakal každý deň pred firmou a prosil o odpustenie, nech sa vráti a keď nepochodil, znova sa rozzúril a spustil rýchlik nadávok, lenže Henrieta si to prestala časom všímať a on si začal uvedomovať, že ju definitívne stratil a prestal s tým….