CHLADNÁ ALEGÓRIA

CHLADNÁ ALEGÓRIA

„Spravodajské informácie Severoatlantickej aliancie, ktoré máme k dispozícii, hovoria o presunoch regulárnej techniky cez rusko-ukrajinské hranice a o prítomnosti regulárnych jednotiek ruskej armády na ukrajinskom území.“

Citovať svojho chlebodarcu spoza oceánu a zavádzať občanov z pozície najvyšších miest sa stáva tradičným slovenským folklórom. Rovnako ako lídri krajín starého kontinentu ani naši nerobia hanbu svojmu menu a prostredníctvom skorumpovaného zlepenca sa súdržne a vďačne plazia v bahne vazalskej politiky za judášsky groš. Záujmy bankárov a oligarchov sú vždy nadradené nad ľudskými právami , tak ako to predniesol svojho času Andrej Kiska, keďže v súčasnom západnom svete rozhodujú o všetkom. Ak by sa náhodou niekto chcel oháňať demokraciou v tejto prehnitej spoločnosti, mal by si premyslieť, či vôbec pravú definíciu tohto slova pozná. Mnohé národy Európy hlasom svojho ľudu nesúhlasia s politikou O nás bez nás, sú proti nej. Ale poslušné bábky kritiku nepočujú a dokument vydaný minulý rok o médiách, v ktorom je návrh špeciálnej komisie pre kontrolu novinárov je odpoveďou, že ju ani počúvať v budúcnosti nemienia. Dôkazom tejto slepej poslušnosti za astronomický plat je, že nikto v Európskej komisii sa proti tomuto dokumentu nevzoprel. A že je Brusel hlavnou baštou NATO v Európe, o tom už dnes nikto nepochybuje.
A tu sa vraciam aj k vyjadreniu jedného z našich neslávne obľúbených populistov. Kto je slúžkou USA , nemá vlastný názor a nie je v pozícii charakteru zvyknutý sám premýšľať, analyzovať a robiť rozhodnutia je fatálne predurčený k tomu, aby poslušne plnil príkazy zhora. S protiruskou propagandou európskych politikov za silnej podpory médií v duchu Goebbelsa sa stráca triezve uvažovanie vox populi a v pokrivenom zrkadle falošných princípov slobody a demokracie necháme sa klamať a zneužívať mocenskými ambíciami a ako krotkí baránkovia poslušne kráčame na svoju vlastnú popravu s úsmevom a vďakou na perách.

CHLADNÁ ALEGÓRIA

zdravím Ťa domovina
sladké útočište
viem, že vrúcne načúvaš
mojim myšlienkam
zarmúteným
pre svet bláznov
blúdiacich
veď k objatiu fašizmu
sa znova utieka
…odtrhnutí od ľudu
za žold cudzinca
aj Tvoji synovia
v ruke držia smrť !

vari si bola
pre tmu stvorená
aby si v jej zrkadle
opäť ľahla v prach ?
lebo hviezdne dráhy meniť
nemusí len Boh
ale i vyprahlosť
svedomia

SVS
/október 2014/
zbierka – Prométeus

 

Autor

Sonka Valovicz Sazama

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové Značky
Najnovšie komentáreKnihy Autori

Pridajte Komentár