Warning: Undefined variable $max_in_kb in /var/www7/p6776/predajsvojpribeh.sk/web/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 8
Bozk... | Najlepšie miesto na písanie príbehov |

Bozk…

Bojíš sa prvého bozku s ním?

 

Ach tá láska, to je tak vec komplikovaná, či máš 20 a či 30, nikdy nevieš, ako sa správať a čo je vlastne správne v tejto oblasti. A keď ide na bozky? Síce to vie v nás vyvolať nádherné nezabudnuteľné pocity, ale existuje aj určité percento strachu.

Bozk v sebe ukrýva čarovnú moc. Je prejavom lásky, podpory a dokáže za nás povedať viac, ako niekedy vieme vyjadriť slovami. Ale niekedy ten strach z neho nejde opustiť. Prečo? Prečo nemôže byť všetko tak jednoduché?!

Bozkom sa všetko začína. Je gesto za všetky slová, keď ste sa rozhodli, že z kamarátstva bude niečo omnoho viac.

Bozkom začína predohra, dobré milovanie, romantický večer. Všetkému, čo môžete prežiť spoločne, dá ten správny punč. Aj bozkávať sa je umenie. Nie je to len priložiť pery k partnerovým ústam. To už určite viete, no mnohé ešte netušíte…

Práve ste sa do seba zahľadeli a neviete sa vzájomnej spoločnosti nabažiť. Všetko ide hladko až na moment, kedy ťa chce po prvýkrát pobozkať a ty zrazu máš obavy a najradšej by si sa prehodila cez okno a zmizla spod povrchu zemského. Hlavou ti možno prejde, čo ak sa neviem bozkávať podľa jeho predstáv? Čo ak mal lepšie ako som ja? Čo ak ho možno oslintám a vysmeje ma. Panebože, čo mám robiť?

Hlavne kľud. Veď predsa, už máš za sebou isté skúsenosti  a vieš, že keď ťa má úprimne rád, nech sa stane akýkoľvek trapas, prežije to a práve naopak, vezme to ako skvelú nezabudnuteľnú spomienku na teba. Bozk by nemalo byť niečo mechanicky natrénované, malo by to byť niečo spontánne a vychádzajúce zo srdca. Nad bozkom nemôžeš uvažovať. Lebo to stratí ten zmysel. Tú podstatu.

I keď dnes je nájsť skutočnú lásku ako ihlu v kope sena, ak sa ti to len predsa podarí, používaj mozog, ale nevkladaj do neho všetko. Použi aj svoje emócie a aj to, čo ti šepká tvoj vnútorný hlas.

Ten vie byť niekedy naozaj najlepším radcom. A určite ti pošepká, že keď príde na bozk, oddaj sa mu a preži každú jednu sekundu. Pocíť ten pocit byť milovaný. Lebo v dnešnom svete je život aj tak dosť náročný, o to viac si vážme takého momenty. Takže, žiadny strach, všetko bude dobré!

Bozk je symbolom lásky, charakterizuje všetky citové vzťahy. Od vzťahu rodičov k dieťaťu, vzťah medzi priateľmi, vzťah medzi dvoma ľuďmi.

Zázrak menom bozk

Bozk znamená omnoho viac. Spôsobuje v našom tele neuveriteľné množstvo najrôznejších fyziologických pochodov. Pri bozkávaní sa vyplavujú endorfíny, stúpa nám krvný tlak a tep sa zvyšuje až na dvojnásobok, znižuje produkciu stresových hormónov.  Pri bozkávaní prežívame pozitívne emócie a tie majú vplyv na posilnenie nášho imunitného systému,má priaznivý účinok na úrovni mozgu a pomáha aj pri bolestiach hlavy. Bozk nás robí krajšími, šťastnejšími. Za zmienku stojí určite aj fakt, že pri bozku pracuje takmer 40 mimických svalov, čo vedie k lepšiemu prekrveniu kože a jej pomalšiemu stárnutiu. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí sa často bozkávajú, sú sebavedomejší, zdravší a žijú dlhšie.

 Deti, ktoré vidia medzi svojimi rodičmi prejavy náklonnosti ako bozky, objatia a pohladenia, sú zdravšie.

Na záver som pre vás vybrala pár krásnych citátov o bozku:

„Bozky sú rýchlopisom lásky.“

„Zamilovaní zatvárajú oči pri bozku, lebo chcú vidieť srdcom.“

„Bozky sú to, čo zostalo z reči, akou sa hovorilo v raji.“

„Kto nebozkáva, je ako mŕtvy.“-

„Pretože bozkával pomaly, jeho láska trvala ďalej.“

„Posledné slova hádky sa menia na bozky.“