BEZVETRIE

BEZVETRIE

Členovia pozorovateľskej misie OBSE zverejnili správu, ktorá potvrdzuje, že povstalci nezapríčinili smrť 12 cestujúcich v autobuse pri mestečku Volnovacha. Granáty, ktoré zabili ľudí, prileteli z územia, ktoré nie je obsadené povstalcami a vo svojej správe jednoznačne uvádzajú, že smrtiace granáty boli vystrelené z iného smeru: zo severu – severovýchodu. Práve tam sa nachádzajú pozície ukrajinských súkromných bataliónov. Táto vyšetrovacia správa sa v našich médiách nerozoberala, preto očakávam jej spľasnutie ako pri záverečnom vyšetrovaní boeingu, ktorý preukázal jednoznačnú vinu ukrajinskej armády.

Čo sa týka rozpínavosti ruského medveďa, rada by som iba pripomenula, že ten kto porušil zmluvu o nerozširovaní základní NATO smerom na východ neboli Rusi. Keď sa v roku 1962 začala Karibská kríza, bola to odpoveď ZSSR na priamu hrozbu USA. Američania totiž v roku 1961 umiestnili okolo tureckého mesta Izmir 15 rakiet Jupiter s jadrovým hlavicami, ktoré boli schopné zasiahnuť Moskvu a iné sovietske mestá. To, že sa v minulom roku Američania chystali rozmiestniť na poloostrove Krym jadrové rakety a spraviť z neho hlavnú základňu NATO v regióne, je fakt, ktorý môže poprieť iba neznalec. Paralely? Je vari niečo nepochopiteľné, že Rusko bolo opäť nútené zasiahnuť v záujme vlastnej bezpečnosti??? Navyše, na Kryme prebehlo platné referendum, avšak jeho výsledok tradične spochybnili všetky prozápadne orientované štáty, lebo ani jeden z nich už nevraví sám za seba. A že sa nezopakoval osud Kosova, kde krymskí Tatári sofistikovane neutralizovali vlastenecké nálady ako onoho času kosovskí Albánci? Verím, že NATO tento debakel nemôže prekúsnuť, keďže Juhosláviu veselo bombardovalo aj bez súhlasu mandátu OSN v mene svojho pokriveného zrkadla demokracie. Ak by Rusko stratilo základňu na Kryme, fakticky by stratilo Čierne more a americké rakety na polostrove by sa stali začiatkom jeho konca. Už nebolo kam ustupovať.

Nechce sa mi tu riešiť absurdné pripomienky naslovovzatých odborníkov známych mien odchovaných na čiernobielom vnímaní mienkotvorných médií, ktoré absolútne nedisponujú vlastným názorom a svedomie zapredali sile peňazí. Ak nevedia pochopiť, že povstalci na juhovýchode Ukrajiny bránia svoje rodiny, česť a hrdosť, ak neustále prízvukujú, že smrť nevinných civilistov ako sú ženy, matky, deti, starci je správna, lebo svet ich označil za separatistov, takých cynikov zrejme ani realita face to face priamo z miesta bojovej zóny nepresvedčí o opaku a neustále budú zastávať názor, že na vine je Putin.
Preto zakončím svoju úvahu a zároveň reakciu na vaše pripomienky citátom Leva Nikolajeviča Tolstoja : “Neboj sa nevedomosti, boj sa lživej vedomosti. Od nej pochádza všetko zlo sveta.”

BEZVETRIE

synovia Ukrajiny
neproste oligarchov o ruku
otočte tanky späť
k domovom
kde čaká priateľ, rodina
zlá doba, čas i okamih
vrhli vás v jatky
najbližších
spravili sústo pre delá
okradli o hrdosť
vôľu, cit
…vráťte sa živí
k materiam
k Slovankám vo viere
v Bohorodičku
a zbrane bez strachu
obráťte
k beštiám
Pravého sektoru
pokiaľ čas nehrá
proti vám
a krv za krvou
v záprahu
k smrti sa chvatne
nenáhli
KTO potom
nájde odvahu?

SVS
(júl 2014)
zbierka – Žalujem

 

Autor

Sonka Valovicz Sazama

Posledné Príbehy AutoraKategórie AutoraAutorové Značky
Najnovšie komentáreKnihy Autori

Pridajte Komentár